Як лакувати шкіру.

У самому процесі лакування шкіри немає нічого складного. Однак всі складнощі полягають в тому, який же лак для якої шкіри і для якого вироби підібрати. І дійсно, рецептів лаків купа, а розібрати, що для чого підходить новачкові просто нереально. На щастя, професіонали з цим питанням вже розібралися і тепер жадають поділитися своїми секретами.
Інструкція
1
Лак для шкіри повинен бути еластичним, швидко висихати, а також давати хороший глянець. Найчастіше з смол застосовують шелак, акароід і копав. Сандарак і гарпиус майже не застосовуються, оскільки вони досить крихкі. Для додання додаткової еластичності можна додати рицинова олія. Забарвити лак можна за допомогою анілінових барвників - еозину, нігрозину, метаніловой жовтої, зеленки та інших. Нижче наводиться кілька конкретних рецептів лаків.
2
Візьміть 50 г каніфолі, 100 г шелаку, 100 г сандараку, 50 г терпентіна, 50 г скипидару, 1500 г спирту і 25 г лампової сажі. Змішайте відфільтрований спиртовий розчин всіх смол з лампової сажею, яку потрібно перед цим розмішати в невеликому кол-ве спирту. Додайте скипидару, дайте відстоятися і розлийте по флакончик. Цей лак досить міцний.
3
кампешевого лак для шкіри робиться таким способом. Розчиніть 40 г екстракту кампешевого дерева в 1200 г спирту, потім додайте двухромокаліевую сіль, а точніше, її водний розчин. До вийшла темному розчину додайте 80 г шелаку і 400 г терпентіна. Далі додайте 6 г индигокармина і ретельно перемішайте. У вас має вийти лак синього відтінку.
4
Матовий лак для шкіри виготовляється з наступних інгредієнтів: 250 г шелаку, 25 г бджолиного воску, 1000 г спирту, 50 г мильних стружок, 25 г французького скипидару, 12-13 г сажі і 2-3 г екстракту синього сандалу . Додайте до спиртовому розчину шелаку віск, стружки, скипидар і нагрійте до повного розчинення. Потім додайте сандал, після чого фільтруйте склад через серпанок, помішуючи його. Далі візьміть трохи лаку і розмішайте в ньому сажу, після чого додайте це до загальної маси і ще раз перемішайте.
5
А ось рецепт безбарвного лаку. Візьміть 150 г вибіленого шелаку, 1000 г спирту, 50 г мильних стружок, 75 г французького скипидару і 37-38 г воску. Всі ці речовини нагрівайте з паралельним помішуванням доти, поки не вийде однорідна маса.
6
Можна ще застосовувати для лакування шкіри блискучий лак. Для цього нагрійте 480 г винного спирту разом з 20 г терпентинового масла, потім потроху додавайте 80 г шелаку, після чого 20 г сандараку (не забувайте постійно помішувати суміш). Далі наточити ще 40 г густого терпентіна. Дайте лаку охолонути і додайте ще 10 г розтертої з оцтом сажі. Перед використанням лак збовтайте.
Корисна порада
Звичайно, не кожен у себе вдома зможе зробити лак по вищеописаним рецептам, зважаючи на «важкодоступність» деяких інгредієнтів. Але ж на те він і лак, щоб його можна було готувати не аби де, а лише в обладнаному для цього місці.