Як навчитися ліпити з пластиліну.

У віці півтора-двох років малюку вже можна запропонувати ігри з пластиліном. Ліплення прекрасно розвиває дрібну моторику і допоможе познайомити дитину з навколишнім світом. Зараз у продажу багато безпечного пластиліну , який не прилипає до поверхонь, не забруднює руки і має дуже м'яку структуру, що робить його ідеально відповідним для самих крихітних і слабких ручок.
Інструкція
1
Найголовніше - це не квапити малюка. На перших порах просто дайте йому невеликий шматок пластиліну в руки, щоб дитина могла детально вивчити досі небачений матеріал.Затем покажіть, як потрібно відривати дрібні і великі шматочки, які можна прикріплювати один до одного або на різні поверхні.
2
Покажіть, як поєднуються між собою різні кольори, як шматочки різних кольорів формують зображення. Наприклад, на папері намалюйте велику божу корівку і, зробивши з чорного пластиліну точки, прикріпіть до малюнка у відповідних місцях. До речі, взимку таким же способом можна прикрасити намальовану новорічну ялинку: дайте малюкові пластилін червоного кольору і дозвольте йому відірвати і прикріпити на малюнок декілька кульок різного розміру.
3
Освоївши техніку відривання шматків від цілого, покажіть дитині, як робити пластилінову ковбаску, як скачувати її між долонь. Ковбаска легко перетвориться в колечко або гусеницю, вічка якої можна зробити з вже знайомих дрібних шматочків.
4
Потім покажіть, як зробити кульку з пластиліну . Стекой можна зробити оченята, носик і рот - і ось перед вами колобок з сказкі.Превратіте кульку в коржик, кошик або капелюшок. З'єднайте з ковбаскою - ось він, грибок.
5
Зверніть увагу малюка на те, що кульку можна скачати двома способами: між долонь і на поверхні столу однією долонею. Якщо під руками є глина для ліплення, запропонуйте дитині скачати намиста, які потім разом нанижіть на мотузку або гумку.
6
Навчіть малюка різати пластилінову ковбаску стекой для пластиліну . Повірте, немає більш захоплюючого заняття. Покажіть, як відрізані шматочки перетворюються то в кульку, то в ковбаску, то в лепешку.Із пластиліну дуже легко робити яскраві аплікації, в яких комбінуються різні підручні матеріали: велика крупа, камінчики, намистинки і навіть фігурні макарони ! Однак не варто залишати малюка наодинці з пластиліном, бажання спробувати його на смак може затьмарити цікавість і бажання творити.