Як позбутися від вапняного нальоту.

Вапняний наліт - це тверді відкладення, які утворюються на внутрішніх поверхнях апаратури або побутових приладів, в яких відбувається нагрівання або випаровування води. Цей наліт складається в основному з солей кальцію і магнію. Чим більше жорсткість застосовуваної води, тим сильніше буде утворюватися вапняний наліт. Але не все так сумно, існують способи для його усунення.
Вам знадобиться
  • вода, оцет, картопляні очистки, лимонна кислота, силікатний клей.
Інструкція
1
Якщо вапняний наліт утворився на металевому виробі, помістіть цей виріб в ємність з гарячою водою. Вода повинна бути дуже гарячою, її температура повинна бути близька до температури кипіння. Після витримування вироби в гарячій воді соскребіте вапняний наліт вручну - він повинен добре відділятися від поверхні.
2
Покладіть предмет, на якому утворився наліт, в ємність і повністю залийте її водою. Потім додайте у воду трохи оцтової есенції (у пропорції приблизно 1:10) і поставте ємність нагріватися на повільний вогонь. Через деякий час можна буде помітити, як накип почне розчинятися.
3
Якщо, наприклад, засмітився чайник, візьміть жменю картопляного лушпиння і ретельно промийте їх, щоб повністю видалити бруд. Потім покладіть їх у чайник і залийте холодною водою, після чого все це необхідно кілька разів прокип'ятити.
4
Налийте в ємність воду, після цього висипте туди кілька пакетиків лимонної кислоти. Розмішайте отриманий розчин до повного розчинення кислоти і занурте в нього виріб, покрите накипом. Потім прокип'ятіть вміст і дайте постояти годин дванадцять.
5
Змішайте воду з силікатним клеєм. Змішуйте так: на один літр води додайте один стандартний бульбашка силікатного клею. Розмішайте суміш, занурте очищуване виріб в розчин і добре прокип'ятіть.
Зверніть увагу
Користуватися оцтом стоїть не у всіх випадках, деякі марки нержавіючої сталі темніють при контакті з оцтовою кислотою.
Корисна порада
Є такий напій, він називається «Спрайт». Якщо прокип'ятити в ньому предмет, покритий вапняним нальотом, то предмет очиститься. Можна ще спробувати позбутися від накипу за допомогою кип'ятіння в розчині звичайної харчової соди у воді. І у всіх випадках чим більше шар вапняного нальоту, тим більше потрібно робити концентрацію розчину.