Як оформити куточок природи в дитячому садку. Куточок природи в дитячому саду в картинках.

У дошкільному віці у дитини закладається не тільки основа особистості, а й багато цінностей, у тому числі і ставлення до природи. Яким воно буде - залежить від вихователів і батьків. Щоб дитина розуміла свою невідривно від природи, важливо оточити його нею, наприклад, створити живий куточок.
Інструкція
1
Живий куточок обов'язково необхідний в дошкільних установах. З його допомогою діти можуть навчитися сприймати красу природи, її природність. Також тут можна отримати елементарні навички догляду за рослинами і тваринами, навчитися співчуття і милосердя по відношенню до братів наших менших, бережного ставлення до природи. Формування екологічної культури дитини закладається саме в цьому віці, тому куточок природи повинен містити не тільки живі експонати, а й пізнавальну літературу з яскравими, цікавими картинками, місце, де діти зможуть вести власні природні спостереження, записувати температуру, хмарність, опади, для того, щоб у них з'явилося поняття пір року, циклічності природних явищ.
2
Флора Основою живого куточка є рослини. Їх повинно бути досить багато, крім того, вони повинні бути різноманітні, щоб діти розуміли різноманіття природи. Але ці рослини не повинні бути дуже примхливі, вимагати будь-яких особливих умов утримання чи поливу синтетичними добривами, які можуть бути небезпечні для дітей. Якщо група дитячого садка численна, можна влаштувати змагання, виділивши кожній дитині по горщику із землею і відростка, навчивши їх доглядати за ним. Діти зрозуміють, що таке відповідальність, адже поганий догляд дуже швидко покаже свої результати у вигляді пожовклого листя. Крім рослин, повинна бути література та інші посібники з ним. Якщо дитячий сад обладнаний проектором, то можна показати дітям фільм про дику природу.
3
ФаунаНебольшое тварина також може оселитися в куточку природи в дитячому садку. Краще всього, якщо умови дозволяють, розмістити там маленького гризуна - хом'ячка або морську свинку, невеликий акваріум з рибками і пташку - папужку або канарку. Таким чином діти будуть бачити, що є різні представники тваринного світу - водоплавні, птахи, тварини. Кожен з них харчується по особливому, має свій режим дня. Необхідно скласти розклад, щоб діти по черзі доглядали за тваринами і вчилися піклуватися про тих, хто менше і слабкіше. Звичайно, ніхто не забороняє доглядати за ними поза графіком.