Як доглядати за акваріумом.

Акваріум - чудове доповнення інтер'єру будь-якої квартири або будинку. Акваріуми виконують ще й оздоровчу функцію, зволожуючи повітря і створюючи правильний мікроклімат. Підводний рай зі строкатими рибками і бурхливою рослинністю перетворить ваш домашній відпочинок на справжнє задоволення. Однак багато хто вважає, що завести акваріум досить просто: наливаєш води і запускаєш рибок. Насправді його зміст вимагає зусиль і певних знань.

Вам знадобиться

акваріум, компресор і фільтр (буває 2 в 1), грунт, пластикові або живі рослини, декоративні елементи, лампа, градусник, терморегулятор занурювальний, сачок, сифон (трубка для зливу води з акваріума), рибки.

Інструкція
1

Виберіть акваріум, що підходить вашому інтер'єру. Вони бувають найрізноманітніші за розміром і об'ємом: круглі, квадратні, прямокутні, у вигляді циліндра і навіть трикутні. Визначте йому місце. Бажано, щоб сонячні промені не потрапляли на нього ні в який час дня. Ви повинні вибрати, який у вас буде акваріум: морський або прісноводний. Яких рибок ви плануєте завести: хижих, декоративних, звичайних.

2

Залийте воду і залиште її відстоюватися 2-3 дня. Для прискорення процесу можна використовувати спеціальний розчин. Він продається в будь-якому зоомагазині. Додавши його в воду, ви підготуєте сприятливе середовище для риб практично відразу.

3

Засипте на дно грунт, встановіть декоративні елементи, закріпіть рослини, прикріпіть компресор до внутрішньої стінки акваріума. Встановіть градусник. Тепер можна запускати рибок.

4

Раз в 2-3 тижні зливайте третину води з акваріума за допомогою сифона. Намагайтеся видаляти разом з зливаємо водою і утворився осад на дні. Акуратно протріть скла зсередини губкою, видаливши з них наліт. Промийте фільтр. Свіжу воду перед затокою попередньо необхідно відстояти або очистити засобом для акваріумів.

5

Риб рекомендується годувати не частіше ніж раз на день. Можна раз в два дні, так вода буде менше забруднюватися. Купуйте для водних вихованців не тільки сухі корми, а й мотиль, та ін Для хижих риб підійдуть шматочки свіжої скумбрії, минтая, мойви і горбуші, а також невеликі шматочки сирого яловичого серця. Після годування обов'язково включите фільтр для води, щоб видалити все зайве з акваріума.

6

Якщо в квартирі холодно, температура води в акваріумі теж падає. Слідкуйте за нею за допомогою заглибного термометра, прикріпленого з внутрішньої сторони до скла. Якщо температура впала нижче 25 С, її варто піднімати за допомогою терморегулятора. Це спеціальне пристосування у вигляді трубки, яка при включенні нагріває воду в акваріумі до заданої відмітки. Оптимальна температура для риб - 27-28 С. Довге перебування рибок у холодній воді може призвести до хвороб і загибелі ваших вихованців.

7

не заселяти ваш акваріум занадто щільно. Якщо рибки невеликі, то підсаджувати їх слід з розрахунку 1 рибка на 15-20 літрів води. Якщо ж ви збираєтеся поселити великих (більше 20 см) риб, то слід випускати по 1 рибі на 30-40 літрів води. Не слід поєднувати миролюбних і хижих мешканців, останні мають властивість швидко рости і знищувати більш дрібні та слабкі особини.