Як робити солдатиків. Як зробити солдатика з паперу.

Казку Андерсена про Стійкий олов'яний солдатик пам'ятають, напевно, все. Солдатика, з яким трапилося стільки цікавих подій, майстер зробив з олов'яної ложки. Зараз олов'яну ложку знайти проблематично. Але відлити олов'яних солдатиків своїми руками все-таки можна, причому майже за тією ж технологією, якою користувався і казковий майстер. Таким способом досі відливають колекційних солдатиків , але він цілком підійде і для виготовлення іграшок. Даний метод зажадає деякого вміння різати або ліпити з воску.
Вам знадобиться
 • - олов'яний припой «третнік»;
 • - віск або парафін;
 • - сірники;
 • - гострий ніж;
 • - гіпсовий порошок або алебастр;
 • - газовий пальник або примус;
 • - тигель фарфоровий або алюмінієвий;
 • - пластикові стаканчики з-під йогуртів;
 • - тонка мотузка або шпагат;
 • - вода;
 • - кусачки;
 • - набір надфилей;
 • - суха щільна ганчірка;
 • - жорстка щітка;
 • - ганчір'я.
Інструкція
1
Виготовте фігуру солдатика з воску або парафіну. Його можна зробити декількома способами. Солдатика можна, наприклад, вирізати. Зазвичай це робиться гострим ножем або спеціальними штихелями. Іноді застосовують злегка нагріте в гарячій воді інструмент.
2
Підготуйте фігурку солдатика для заливки в гіпс. Спочатку необхідно турбуватися тим, щоб при заливці з форми виходив зайве повітря. Переверніть воскову заготовку підставкою вгору. Подивіться, де утворюються вершини виливки. Вершини - це «кишені», в яких при литві буде накопичуватися повітря. Зазвичай це виступаючі частини, які при нормальному положенні заготовки дивляться вниз (елементи одягу, зброя і т.д.).
3
Візьміть сірники і заточите їх кілочками. Вістря кілочків застроміть в перевернуту воскову заготовку, у можливі повітряні «кишені» так, щоб вони височіли над рівнем основи не менше, ніж на 1 см. На підставу підставки приклейте воском паличку такої довжини, щоб вона спиралася на краю стаканчика з-під йогурту, а верхня частина підвішеною таким чином фігури не стосувалася дна. Підвісьте фігуру.
4
Розведіть гіпс або алебастр до стану рідкої сметани і залийте в стаканчик врівень з основою виливки. Заливку потрібно виробляти по краю склянки акуратно і рівномірно, щоб не утворювалися повітряні бульбашки.
5
Коли гіпс застигне, видаліть всі палички, в тому числі і ту, на якій висіла фігурка. Формі дайте остаточно просохнути, діставши її зі склянки. Після цього форму злегка нагрійте над плитою і вилийте з неї розплавився віск або парафін.
6
Поставте форму назад в стакан, який необхідно як слід просушити. Відріжте 3-4 шматка мотузки довжиною приблизно 1 м. Прив'яжіть шматки мотузки до країв склянки в різних місцях. В ободі склянки можна для цього зробити отвори. Вільні кінці мотузок зв'яжіть разом так, щоб підвішений за вузол стакан знаходився в строго вертикальному положенні. Поставте склянку на стіл, а мотузку покладіть поруч так, щоб верхня частина склянки була відкрита, а мотузка при цьому не заплуталася.
7
В тиглі розплавте потрібну кількість припою. Його має бути трохи більше, ніж потрібно для фігурки. Розплавленийприпой влийте в отвір підстави фігурки так, щоб з повітряних випарити було видно що піднявся по них метал. При цьому віск, що залишився у формі, буде витікати, диміти і може навіть спалахнути. Загасити його можна, якщо кинути зверху суху ганчірку. Залиту форму негайно підійміть на вузлі мотузки і 4-5 разів швидко прокрутити над головою. В результаті цього олово повністю заповнить всю форму.
8
Залиште форму в спокої і дайте їй охолонути. Після того, як форма охолоне, розбийте гіпс кількома короткими різкими ударами молотка. Очистіть фігурку від залишків гіпсу. Кусачками видаліть утворилися в повітряних каналах литники, а місця видалення акуратно зачистите дрібним надфілем. Отриману фігурку остаточно почистіть жорсткою щіткою з водою і насухо витріть ганчіркою. Далі поверхню солдатика можна злегка змастити машинним маслом або пофарбувати.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна гасити віск водою. Це може привести до вибуху пара.
Корисна порада
Припій «третнік» призначений для пайки радіодеталей электропаяльником.Заостренные палички корисно протерти будь-яким маслом, щоб вони не приставали до гіпсу. Після заливки гіпсом можна злегка потрясти стакан, щоб форма краще заповнилася. Коли гіпс почне застигати, рекомендується злегка повращать палички, які стоять в повітряних каналах, щоб їх потім було легше витягти.