Як здати історію. Як здати ЄДІ з історії.

Вступ до вузу не за горами - пора подумати про екзамени. На вашу спеціальність великий конкурс, і всі предмети бажано здати на найвищі бали. В числі цих предметів ще й історія, а ви з нею якось не дружите. Як оперативно вивчити весь величезний обсяг інформації, необхідний для здачі іспиту з історії?
Вам знадобиться
  • Зайдіть в книгарню і спробуйте просто почитати підручники з історії. Досить прочитати одну сторінку, щоб зрозуміти, наскільки дохідливо автор викладає матеріал. Також озбройтеся парою спеціальних посібників з тестами.
Інструкція
1
Незважаючи на величезний обсяг матеріалу, історія - такий же іспит, як і інші, а сам по собі іспит - всього лише невелика перешкода, яку треба подолати заради досягнення поставленої мети. Не панікуйте. Історія, як і ЄДІ загалом, не так страшні, як здаються, що б не говорили вчителі.
2
Історія не просто набір фактів, які треба визубрити. Вона дуже логічна. Звичайно, назви, дати, імена князів та імператорів доведеться просто вивчити, але в іншому все можна поділити на блоки, вчити за якими буде набагато легше. Наприклад: політика, економіка, соціальна сфера, культура, війни.
3
У кожному пункті кожного параграфа підручника є пара важливих фактів і є подробиці, нерідко зайві і заплутують, або викладені так, що запам'ятати їх просто неможливо. Забудьте про них на час. Уявіть собі, що скоро Новий рік і що ви збираєте і наряджає штучну ялинку. Спочатку потрібно зібрати саму ялинку, тобто прикріпити "лапи" до "стовбура", потім обернути її гірляндою з лампочок, і тільки після цього вішати іграшки. Так от: не намагайтеся вішати іграшки, якщо ялинка ще не зібрана! Період правління Олександра II, наприклад, - це насамперед скасування кріпосного права, судова, земська та військова реформи, а потім уже кількість замахів на нього і споруда Храму Спаса-на-Крові на тому місці, де він був смертельно поранений.
4
Важливо навчитися виділяти в тексті параграфа головне. Якщо ви раптом забудете якісь деталі, ви, цілком можливо, успішно їх домисли самі. Це особливо працює в питаннях на кшталт "назвіть сім причин поразки Росії в російсько-японській війні". Припустимо, ви пам'ятаєте п'ять основних. Досить буде зосередитися і пригадати обстановку в країні в той період в цілому, щоб виявити відсутні дві причини.
5
Іноді зустрічається просто дуже складний для запам'ятовування матеріал - наприклад, військові дії під час Громадянської війни. В таких випадках допомагає складання таблиць і схем. Причому ці таблиці та схеми повинні бути обов'язково вашими, а не купленими в магазині або взятими у товариша, бо поки ви аналізуєте і записуєте (замальовують) інформацію, вона відмінно запомінается.Кстаті про замальовування. Такий нетривіальний метод, як малювання по темі, може виявитися дієвим і ненудним, особливо для творчих натур. Взагалі, придумуйте свої методи.
6
І саме, найголовніше. Не піддавайтеся загальній паніці і стресу, не сприймайте всерйоз заламують руки вчителів. Зайва емоційність ще нікому вчитися не допомагала, швидше за все, ви просто в самий "підходящий" момент забудете важливий матеріал через хвилювання. Будьте впевнені в собі і пам'ятайте, що здача іспиту з історії чи будь-якого іншого предмету - всього лише незначний етап в житті.
Корисна порада
Поговоріть з тими, хто здавав ЄДІ з історії в минулому році. Які були питання, що здалося їм складним? Налагоджуйте контакт з вашим учителем історії. Він працює, щоб вам допомагати. Напевно він знає і може порадити хороші навчальні пособія.Еслі історія ніяк не здається на вашу милість, поговоріть з батьками про репетитора. Краще витратити гроші на репетитора, ніж вступати до вузу на наступний рік або вибирати менш престижний вуз.