Як підготувати дитину до садка.

Один з найбільш нелегких періодів в житті кожного малюка і його мами - період звикання дитини до дитячого саду. Перший колектив, перші вчителі, щоденна розлука з мамою: до всього цього малюка слід ретельно підготувати. Щоб звикання крихти до дитячого саду відбувалося менш болісно, дуже важливо почати готувати його до нової події в його житті за 3-4 місяці до відправлення в дошкільний заклад.
Інструкція
1
Найголовніше - це розповісти малюкові, що ж таке дитячий сад і навіщо йому потрібно буде його відвідувати. «Дитячий сад - це красивий будинок, в який всі мами і тата приводять своїх дітей. У садку багато цікавих хлопців. Вони все роблять разом: грають, їдять, гуляють. Там багато іграшок і різних найцікавіших розваг. Ти будеш ходити в садок, а я на роботу. Вечорами ми будемо розповідати один одному про різні цікаві випадки, що сталися з нами за день ».
2
Щоразу, проходячи повз садка, малюкові слід нагадувати про те, як йому пощастило, що восени він сюди піде. Всім знайомим в присутності дитини також потрібно розповідати про те, який він молодець, що потрапив саме в цей дитячий сад.
3
Дитині слід розповісти і про режим садка. Чим докладніше і зрозуміліше йому буде розповідь, тим малюк почуватиметься спокійніше і впевненіше, коли піде в дитячий сад. Малюки, як правило, дуже бояться невідомості. А якщо малюк побачить, що всі очікувані їм події збуваються, від страху і невпевненості не залишиться й сліду.
4
На вулиці або в гостях дитини необхідно знайомити з іншими хлопцями, вчити його називати їх по імені, просити, а не відбирати іграшки, пропонувати пограти своїми.
5
Вирушаючи в садок, дитина може взяти з собою улюблену іграшку. З нею маляті буде набагато веселіше і спокійніше.
6
Батькам разом з малюком можна розробити особливу систему прощальних знаків і жестів. Наприклад, мама, відправляючи карапуза в садок, цілує його в щічку і махає ручкою. Тільки після цього він спокійно прощається з нею до вечора.
7
Малюк звикне до садочку швидше, якщо він протягом короткого часу подружиться з іншими дітьми та їх батьками. А мама і тато можуть йому в цьому допомогти. Кожен день слід питати дитини про його взаємини в дитячому саду. Інших малюків в присутності свого дитини слід називати по імені. Не завадить познайомитися і з батьками нових друзів свого чада.
8
Батькам в присутності дитини слід уникати невтішних висловлювань на адресу садка і його співробітників. А тим більше категорично забороняється лякати крихту дитячим садом.
9
Звикання малюка до садочку може відбутися швидко, а може затягнутися на кілька місяців. Батькам слід запастися терпінням і спробувати підлаштуватися під особливості адаптації дитини .