Як побудувати сарай для худоби. сараї для птахів і худобини разом.

Будівництво сараю для худоби і птиці - це не менш відповідальне і важливе заняття, чим і будівництво будинку. Будова має захищати скотину від протягів, а також від дощу, граду, шквалистого вітру та інших погодних «капризів», мати хорошу вентиляцію і відповідати всім зоотехнічним нормам.
Інструкція
1
Щоб позбавити себе від зайвих турбот, ви можете замовити вже готовий хозблок в одній зі спеціалізованих фірм. Його привезуть в розібраному вигляді, після чого зберуть у вас на очах і в тому місці, де ви побажаєте. І не більше ніж за один день у вас буде готовий сарай для великої та дрібної худоби. Однак вартість такої будови значна, тому варто потрудитися і побудувати сарай самостійно, добре при цьому заощадивши.
2
Перше, що необхідно зробити перед будівництвом сараю - намітити на ділянці кордону споруди. Після цього по заданим межам вам потрібно вирити рів глибиною в півметра і приступити до закладення фундаменту. Оптимальним варіантом фундаменту для сараю буде суміш каменів або битої цегли з цементним розчином. Залийте отриманою сумішшю рів, дайте йому устояться. Якщо розчин просів, додайте свіжого, після чого вирівняйте фундамент, щоб він був на одному рівні із землею.
3
Так як ви плануєте побудувати сарай для живності, його необхідно якомога краще утеплити. Ви ж не хочете, щоб ваш худобу перемерз взимку. Викладіть для утеплення сараю подвійним рядом стіни, заповнюючи утеплювачем (поролоном або скловатою) простір між ними. Найбільш теплі варіанти: шлакоблок-скловата-цегла або цегла-скловата-цегла.
4
Щоб встановити дах, вмонтуйте на верхівки стін дерев'яні лаги. Прикрутите до них зсередини дошки. Поролон або скловату укладете поверх лаг, накрийте їх дошками. Найлегший варіант покриття даху сараю - шиферний дах з ухилом. Закріпіть для її виготовлення з протилежних сторін сараю дошки. Щоб отримати потрібний нахил, потрібно з одного боку взяти дошки більшого діаметра. Уже до цих дошках можна кріпити шифер.
5
Підлоги можна залити разом з фундаментної основою. Варіант економічніше і функціональніша - укласти підлоги піддонами і накрити їх соломою або постелити лінолеум. На цьому будівництво сараю для худобини можна вважати закінченим.