Як простьобаний покривало. техніка виготовлення стьобаного покривала.

Стьобані вироби популярні в багатьох країнах. Якщо ви хочете зшити покривало на ліжко, його краще простьобаний. В цьому випадку воно буде краще зберігати форму, особливо якщо покривало зшите в декілька шарів. Як правило, шарів буває три. Верхній шиється з ошатною тканини, нижній - з простою і гигроскопичной, а між ними знаходиться утеплювач. Це може бути тонкий синтепон або флізелін. Верхній шар можна зшити і з клаптиків. Простьобаний покривало краще до того, як ви закладіть краю.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка;
  • - голки;
  • - нитки;
  • - олівець або мило;
  • - булавки;
  • - товста нитка або шпагат;
  • - довга рейка;
  • - кравецькі метр.
Інструкція
1
Розкладіть нижній шар покривала на велику рівну поверхню. В якості кравецької столу можна використовувати розкладний стіл, якщо він у вас є. Найчастіше ж подібними роботами доводиться займатися просто на підлозі. Килим або палас краще прибрати, а підлогу протерти. Нижня полотнище укладіть лицьовою стороною вниз.
2
На нижнє полотнище акуратно укладіть утеплювач. Якщо середній шар кроїться з великого листа синтепону, приколіть його по краях кравецькі шпильками. Не обов'язково сколювати по всьому периметру, можна скріпити кути і середини сторін. Утеплювач з шматочків можна попередньо змітати вручну, внахлест. Шов можна використовувати будь-який.
3
На шар утеплювача покладіть верхнє полотнище лицьовою стороною вгору. Акуратно сумістите краю. Найзручніше використовувати для цієї мети кравецькі метр. Поверхня тканини також необхідно максимально вирівняти.
4
Знайдіть центр покривала. Це можна зробити за допомогою товстих ниток або тонкої мотузки. Закріпіть кінець товстої нитки на розі покривала і натягніть її по діагоналі, потім точно так же натягніть нитку з іншої діагоналі. В декількох місцях приколіть ці допоміжні нитки. Можна прокреслити їх милом або олівцем. Точку перетину відзначте. Зробіть в центрі кілька стібків. Їх потім можна буде прибрати, але можна і залишити, зробивши елементом малюнка.
5
Далі починається власне стібка. Її можна виконати різними способами. Найпоширеніший - по діагоналях і по горизонтальних і вертикальних прямих лініях. Він дуже підходить для однотонної тканини або тканини з дрібним малюнком. Спочатку від центру змітайте верстви по діагоналях. Потім проведіть вертикальні і горизонтальні лінії на відстані 10-12 см один від одного. Якщо у вас є довга рівна рейка, найзручніше користуватися нею. Сколите краю покривала кравецькі шпильками. Ті булавки, якими ви скріплювали нижній і середній шари, вже можна витягнути.
6
Можна піти й іншим шляхом. Якщо тканина з дуже великим геометричним узором, використовуйте його. Діагоналі пі цьому все одно краще простьобаний, але більше ніяких ліній годі й малювати. Просто змітайте верстви по тим лініям, які є в малюнку. Точно так само можна простьобаний та покривало з клаптиків. При цьому дуже важливо потрапляти в шов, яким скріплені клаптики.
7
Підготуйте машинку. Якщо у вас є лапка для штопання, поставте її замість основної. Лапку можна і просто зняти. Відрегулюйте натяг верхньої і нижньої нитки. Як правило, для стежки найбільше підходить мінімальне натяг верхньої нитки, але бувають і винятки. Настьогайте обрізки, що залишилися після розкрою.
8
Загорніть краї покривала, залишивши вільної тільки центральну його частину. Краю подколіте англійськими шпильками. Настьогайте покривало по метнутим лініях, поступово знімаючи шпильки і збільшуючи відкриту поверхню.
Зверніть увагу
Кроїти верхню і нижню частини покривала необхідно з тканини, яка вже сіла. Тканина можна пропрасувати через мокру ганчірку, але краще просто випрати.
Корисна порада
простьобаних покривало можна і вручну, використовуючи шов «вперед голку». Стібки повинні бути середнього розміру, і покривало краще простьобаний двічі, щоб строчка нагадувала машинну.