Як пом'якшити воду для поливу квітів. Як зробити воду м'якше для квітів.

Якщо ви серйозно почали займатися садівництвом, то рано чи пізно у вас виникне питання: Якою водою краще поливати рослини. Найкраща вода для поливу - це дощова вода, а так же тала снігова, озерна, річкова. Але якщо немає можливості постійно діставати таку воду, то виникає питання: як пом'якшити жорстку воду?
Інструкція
1
Якщо ви збираєте дощову воду, то необхідно її збирати у великі чисті судини, застояна вода з бочки не підходить. Найпростіший спосіб пом'якшення водопровідної води за допомогою фільтрування через побутові фільтри і подальшого кип'ятіння. Але, тут є свої недоліки. Не завжди рекомендується поливати рослини такою водою, оскільки вона позбавлена кисню. Але все-таки, якщо інші варіанти пом'якшення для Вас не доступні, то воду все-таки краще прокип'ятити.
2
Так само Ви можете зробити воду м'якше, додавши спеціальний засіб для нейтралізації жорсткості, яке можна придбати в магазині. Після відстоюйте воду кілька годин і злийте нижній шар цієї. Вода готова для поливу. Для пом'якшення можете використовувати хімічні препарати, що містять кислоти, наприклад, щавлеву кислоту. Однак для цього Ви повинні точно знати ступінь жорсткості води і правильно розрахувати дозу.
3
Один з хороших способів пом'якшення вози, який чудово показав себе в побуті - це заморожування води. Техніка такого заморожування полягає в різних швидкостях замерзання кристалів води і домішок солей, що містяться у воді. Тому цей процес дає позитивний результат тільки при правильному заморожуванні. Якщо просто заморозити воду, то всі солі перетворяться в лід, а при відтаванні знову змішаються з водою. Приступаючи до заморожування, простежте за процесом. Солі замерзатимуть останніми, і коли незамороженої рідини залишиться мало, злийте її. Злита вода і представлятиме собою насичений сольовий розчин, а розтанув лід - м'яку талу воду. В іншому випадку заморожування не має сенсу.
4
Для поливу вуличних рослин (для кімнатних вона не годиться) воду можете пом'якшити, додавши в неї 0,5 чайної ложки бури.
5
Найкращим варіантом нейтралізації жорсткості поливної води вважається додавання в неї деревної золи або свіжого торфу. Для цього на літр додайте 3 грами деревної золи. Якщо використовуєте свіжий торф, то тут пропорція 100 грам на 10 літрів.
У серйозних і начитаних садівників не виникає сумніву в тому, що для якісного догляду за рослинами воду , якою їх поливають, необхідно пом'якшити. Особливо якщо така вода - занадто жорстка. Які ж методи існують для того, щоб зробити воду оптимальною?
Вам знадобиться
  • -фільтр;
  • -щавелевая кислота;
  • -бура;
  • -торф;
  • -деревинно зола.
Інструкція
1
Врахуйте, що найбільш м'якої і, відповідно, походящей для поливу рослин вважається вода дощова. Ви можете по можливості збирати таку воду . Однак бажано використовувати для цього судини, в яких вода не буде застоюватися.
2
Щоб пом'якшити звичайну вожу з водопроводу, необхідно пропустити її крізь побутовий фільтр. Після цього таку воду бажано ще прокип'ятити. Однак деякі фахівці не радять поливати рослинність такою рідиною, оскільки вона під час кип'ятіння позбавляється кисню.
3
Зверніться в спеціалізований магазин, де продається все для саду та городу. Консультанти підкажуть, який засіб краще всього придбати для того, щоб нейтралізувати жорсткість води найефективніше. Після застосування такого засобу, як правило, воду необхідно якийсь час відстояти. Використовуючи її для поливу, нижній шар обов'язково зливайте.
4
Ви можете спробувати пом'якшити воду за допомогою хімічних препаратів, наприклад, використовувати для цієї мети щавлеву кислоту. Але для цього необхідно більш-менш точно розрахувати дозу, враховуючи ступінь жорсткості води.
5
Для пом'якшення води також підходить метод заморожування. Однак врахуйте, що процес заморозки повинен бути особливим. Адже кристали води і кристали солей, які й роблять воду досить жорсткою, замерзають з різною швидкістю. Спочатку замерзає вода, потім - солі. Тому обов'язково злийте незамерзаючих рідину і тільки після цього використовуйте для поливу розтанув лід.
6
Якщо ви збираєтеся поливати рослини на вулиці, то вчините так: додайте в ємність з водою для поливу пів чайної ложки бури. Також в воду для подолання жорсткості можна додати свіжий торф (100 грам на 10 літрів) або деревну золу (3 грама на літр). Це вельми ефективний метод.