Як пересаджувати кротон. Кротон пересадка.

Кротон (або кодіеум) - напрочуд гарне і водночас примхливе кімнатна рослина, яка пересаджують рідко. Доросла рослина частіше, ніж раз на два, а то і в три роки турбувати не рекомендується. Молоді кротони допустимо пересаджувати один раз на рік в горщики бо? Льших розмірів. Робити це треба акуратно і зі знанням деяких нюансів, т.к. рослина переносить пересадку досить болісно.
Вам знадобиться
  • - квітковий горщик;
  • - грунт;
  • - керамзит для дренажу;
  • - лійка;
  • - пульверизатор;
  • - зволожувач повітря.
Інструкція
1
Найкраще пересаджувати кротон навесні. Переконайтеся, що рослина, яке ви зібралися пересадити, здорове. Хворий кротон, швидше за все, не перенесе пересадки і загине.
2
Приготуйте грунт. Він повинен складатися з однієї частини крупного річкового піску, двох частин листової землі і однієї частини дернової землі. Якщо рослина доросле і сформоване, кількість листової землі можна збільшити (1: 3: 1). Добре пролийте грунт слабким розчином марганцівки, після чого підсушіть. Можна купити готовий грунт, відповідний для кротонов, в спеціалізованому магазині.
3
На дні нового горщика влаштуйте хороший дренаж з керамзиту або камінчиків. Засипте підготовлену землю. Злегка зволожите її, потім зробіть по центру поглиблення.
4
Обережно дістаньте кротон з колишньої ємності. Ні в якому разі не розбивайте земляний кому з кореневою системою і не розбирайте коріння. Прямо таким грудкою і переносите рослина в новий горщик.
5
Розмістивши ком в поглибленні, яке ви зробили в грунті в новому горщику, заповніть порожнечі землею і злегка примніть (ущільните) грунт. Полийте рослину.
6
Забезпечте високу вологість повітря для кротона після пересадки. Встановіть зволожувач повітря або сприскують його з пульверизатора кілька разів на день. Можна поставити горщик з кротоном в глибокий піддон, наповнений камінням або керамзитом і підливати воду таким чином, щоб каміння ховалися під водою на дві третини. При цьому горщик з кротоном не повинен торкатися води. Протирайте листочки щодня, навіть якщо у вашому будинку ні пилинки. Робіть це гранично обережно - кротон не любить фамільярного звернення. Протирати рослину слід м'якою губкою або ватним диском, змоченим у воді.
Корисна порада
Улюблені сторони світу кротона - схід і захід. Постарайтеся хоча б на перший час після пересадки поставити квітка на підвіконня східного або західного вікна.