Як розвинути мова.

Розвиток мови потрібно починати з самого раннього віку. Досвід показує, що навіть найменші 5-6-річні діти цілком можуть володіти способами побудови складних речень, розуміти процес словотворення і мати великий словниковий запас. Щоб допомогти розвинути таку красиву мову, потрібно слідувати деяким рекомендаціям.
Інструкція
1
Найважливіше - це широкий словниковий запас. Звідки він береться? Спочатку батьки повинні читати дітям книги, а потім привчати дітей до самостійного читання. Адже саме книги вчать дитину грамотному побудові речень. Ще можна використовувати наступну вправу. Запропонуйте дитині намалювати свою розповідь, а потім його прочитати по картинках. В процесі малювання, дитина співвідносить свої живі образи з конкретними предметами і краще засвоює їх значення. Можна показати дитині ряд готових картинок, розповісти йому історію, яку описують ці картинки і потім попросити його переказати своїми словами по картинкам, що ж там сталося.
2
Однак мати в голові великий словничок мало. Треба навчитися ним користуватися, інакше толку від нього буде мало, як і від справжнього словника, який лежить без діла на полиці. Прекрасним вправою для розвитку асоціативних зв'язків між різними словами буде гра «їстівне-неїстівне». Варіантів її може бути безліч. Для дітей постарше буде цікава модифікація гри, де при ловлі м'яча потрібно назвати асоціацію з задуманим водящим гравцем словом (яблуко - червоне, м'яч - стрибучий і так далі).
3
Учіть дитину вголос висловлювати свої думки. Давайте йому завдання на визначення звичайних речей. Наприклад, «Що таке ковбаса?».
4
Вчіть розуміти прихований сенс фраз. Наші російські прислів'я та приказки існують не тільки для краси слівця. Всі вони мають прихований сенс. Розкажіть прислів'я і запитайте, як дитина думає, про що вона.
Корисна порада
Все поради, які спрямовані на розвиток мовлення дитини, з успіхом можуть бути використані і при навчанні дорослих. Тільки там темп навчання буде набагато вище.