Як побудувати лазні та сауни.

Ще за часів Стародавньої Русі лазня була символом здоров'я, чистоти і своєрідного святкування. Відомо, що лазня сприятливо впливає на шкіру, відкриваючи пори, очищаючи їх від солей і бруду. За допомогою лазні ви можете навіть скинути зайву вагу. Як же побудувати лазню, з чого почати, який матеріал вибрати для будівництва? Спробуємо розібратися.
Інструкція
1
Для розмітки фундаменту вам знадобиться шнур, рулетка, рівень і кілочки. Розмітка фундаменту залежить від вашого проекту. Забивши кілочки в кутах стін фундаменту, натягніть шнур. Обов'язково порівняйте діагоналі прямокутника, вони повинні бути рівні. Ширина фундаменту на 10 см більше ширини стіни.
2
Баня може мати дерев'яні стіни або цегляні. Дерево забезпечує хорошу звукоізоляцію. Лазні з колод або бруса вважаються кращими лазнями, вони тримають тепло і добре «дихають». В такій лазні створюється природна вентиляція за рахунок властивостей дерева. Однак дерев'яну лазню можуть зібрати тільки досвідчені фахівці-теслі. Цегляна стіна менш пожежонебезпечна, але має більш високу теплопровідність, тому довше нагрівається. Якщо хочете знизити теплопровідність, обшивають її зсередини вагонкою і укладайте між нею і цеглою товстий шар теплоізоляції. Виконуйте кладку стін в півтора чи два цегли, перегородки - в півцеглини. Не забувайте про витяжку.
3
Конструкцію даху бажано робити похилій. Чим більше скіс, тим менше опадів на ній втримається. Пол в бані укладайте тільки після виконання покрівлі, вставки вікон, установки дверних коробок, штукатурних та інших внутрішніх робіт. Пол в бані можете робити як з дерева, так і з бетону. Дерев'яні підлоги краще зберігають тепло і приємні для ніг. Для дошок беріть дерево хвойних порід: сосну, ялину, ялицю кедр, березу, крім дуба, тополі, липи і осики. Бетонна підлога краще підходить для душової. Якщо робите дерев'яна підлога, його обов'язково покрийте знімними решітками - їх легко потім буде мити і сушити.
4
Перед обшивкою дерев'яними панелями укладіть шар теплоізоляції з мінеральної вати товщиною від 45 до 100 мм. Пінополістирол тут не підійде - він не витримує високої температури.
5
Обшивку виконуйте дерев'яними панелями товщиною не менше 12 мм. Найкраще для цих цілей підходить канадська ялиця, скандинавська ялина або кедр з мінімальною кількістю сучків і смоли. Деякі використовують хвойні породи, але це не дуже зручно, так як потім в парилці буде виділятися велику кількість смоли.
6
Ну і основне - це піч. Як кажуть «яка піч, така й лазня». Тут можна вдаватися до різноманітних схемами опалення: електричним нагрівачам-калорифер, трубам парового опалення. Але найкращий вибір - це піч-кам'янка. Буде вона сучасна електрична або саморобна на дровах - це вже вибір індивідуально кожного.