Як підготувати гладіолуси до посадки.

Гладіолуси добре пристосовані до клімату нашої країни, але щоб вони дійсно виросли, необхідно правильно підготувати їх до посадці. Для цього потрібно дотримуватися інструкції.
Інструкція
1
Посадковий матеріал зберігайте при температурі 4-10 градусів тепла до кінця березня. Якщо бульбоцибулини зберігалися в належній прохолоді, то після посадки вони будуть сходити одночасно. Наприкінці березня занесіть посадковий матеріал додому. Якщо вдома будете його зберігати при температурі не вище 2-8 градусів тепла, то сходи можуть затриматися аж до липня.
2
На початку квітня необхідно очистити бульбоцибулини від криючих лусочок. Також переглядайте кожну цибулину і відбраковують хворі. Якщо пошкодження незначні або потрібного сорту мало, то можна акуратно вирізати пошкоджене місце і змастити зеленкою. Очищені бульбоцибулини кладете в коробки або інші ємності, туди ж вкладаєте етикетки із зазначенням сорту. Ставите коробки під розсіяне світло. До часу посадки майже у всіх клубнелуковиц з'являться паростки завдовжки до 5 см. Якщо хочете підвищити стійкість гладіолуса до грибка і прискорити цвітіння, перед посадкою обробіть бульбоцибулини в препаратах Фітоспорін, Фундазол. Перед застосуванням прочитайте інструкцію.
3
Пам'ятайте, що старі бульбоцибулини треба постійно омолоджувати молодим посадковим матеріалом - клубнепочкі. Саме цей спосіб є основним способом розмноження гладіолуса. Якщо вибирати великі клубнепочкі, то можна отримати квітуча рослина в перший же рік. Враховуйте, що деякі сорти дають тільки дрібну клубнепочкі.
4
Приблизно за 2-7 днів до посадки, залежно від їх розміру, очистіть клубнепочкі - великі раніше, дрібні пізніше. Більш якісний посадковий матеріал зможете отримати, якщо будете відбирати для посадки ті клубнепочкі, які за розміром більше і у яких утворилося кілька кореневих горбків. Чим більше клубнепочкі має кореневих горбків, тим винослівей і потужніше виросте рослина.
5
Приступайте до посадці, як тільки дозволить грунт. Терміни посадки гладіолусів з року в рік різні, багато залежить від того, яка весна - холодна або тепла. Але в будь-якому разі не бажано запізнюватися з посадкою. Якщо ви живете в Сибіру, необхідно висаджувати квіти в період з 5 по 15 травня (орієнтуйтеся на погодні умови). Жителі ж середньої смуги повинні садити гладіолуси з середини або кінця квітня до середини травня.