Як поставити англійську мову.

"Все розумію, а говорити не можу", "говорю побіжно, але пишу з помилками" - часто це можна почути від тих, хто довгі роки вчив англійську мову, навіть в спецшколі або в вузі. Як правильно поставити мову людині зі середньорозвинених здібностями, так, щоб він міг і вільно говорити нею, хоча б на загальні теми, і писати?
Вам знадобиться
  • Методик викладання англійської мови багато, про них можна дізнатися як зі спеціалізованої літератури (наприклад, "Методика викладання англійської мови", Р.П. Мильруд, 2005), так і на сайтах різних шкіл і курсів.
Інструкція
1
Багато залежить від цілей бажаючого вивчати англійську мову. Якщо це вчорашній школяр, що надходить, наприклад, на перекладацький факультет лінгвістичного вузу і готовий ретельно вивчати мову протягом 5-6 років, методика викладання буде однією, якщо це підприємець, якому необхідно швидко вивчити ази ділової англійської для переговорів, то зовсім інший. Як правило, базових, найбільш часто використовуваних методик дві: класична (лексико-граматична) і комунікативна. Звичайно, існують і інші методики, наприклад, емоційно-смислова. Окремі методики використовуються на курсах інтенсивного навчання англійської мови.
2
У провідних вузах Росії англійська мова "ставлять" за класичною, мало зміненій ще з радянських часів лексико-граматичної методикою. Вона припускає докладне вивчення одночасно як лексики, так і граматики, фонетики мови. Зазвичай для кожного з цих аспектів існує окрема серія занять. Лексика - це аркуші "вокабуляра", нескінченні словникові диктанти і усні і письмові переклади. Граматика передбачає велику кількість письмових вправ. На заняттях з фонетики студенти підлягає відпрацьовують вимову англійських звуків і правильні інтонації. Така рутинна методика дає прекрасну мовну підготовку (за умови, звичайно, що студенти не прогулюють заняття) для перекладачів, філологів. Її слабке місце - побутова комунікація. Студенти, що вивчали англійську по ній, звичайно прекрасно пишуть, але не завжди добре говорять.
3
Комунікативну методику використовують на багатьох курсах англійської мови. Мета таких курсів - за рік-два навчити студента легко, швидко говорити англійською мовою на різні теми, використовуючи відносно невелика кількість граматичних конструкцій. Після занять за такою методикою студент з легкістю "зламає" мовний бар'єр в Туманному Альбіоні, однак навряд чи подужає "Сагу про Форсайтів" в оригіналі і навряд чи зможе написати великий, змістовне лист без помилок.
4
Якщо ви вважаєте, що в школі чи вузі вам так і не "поставили" англійська мова, то насамперед визначитеся зі своїми цілями і можливостями - скільки часу ви готові приділяти вивченню мови і скільки коштів готові вкласти. Можна пошукати досвідченого репетитора, можливо, він розробить оптимальну методику саме для вас, виходячи з ваших можливостей. Репетитори, як правило, знають найкращі підручники, за якими можна вивчати англійську мову.
5
Припустимо, ви вибрали курси або репетитора, але ходите на них через силу, вам кожен раз доводиться вмовляти себе сходити на англійську. В такому випадку на них не варто втрачати час: вчитися має бути цікаво. Вам повинно хотітися вивчати мову, а після закінчення вивчення удосконалювати свої знання, читаючи художню літературу або спілкуючись з носіями мови. Немає сенсу отримати сертифікат про проходження тих чи інших курсів і забути про англійську, поки він випадково не знадобиться вам, наприклад, по роботі. Щоб забути досить велика кількість вивчених слів, достатньо всього рік-два не займатися мовою.
Зверніть увагу
Оптимальна кількість чоловік в одній групі вивчення мови - 10-15, але ніяк не більше.
Корисна порада
Курси або навчальний заклад добре вибирати, користуючись "сарафанним радіо". Краще буде, якщо ваші знайомі розкажуть вам про переваги тих чи інших курсів, ніж якщо ви подивитеся відгуки невідомих людей в Інтернеті.