Як знаходити частку від чогось.

Це тільки вожді світового пролетаріату, викинувши вперед руку і широко посміхаючись, пропонували зробити все ресурси загальними для всього народу, а після користуватися ними колективно. Це називається утопією, до того ж безглуздою. У сучасному світі все постійно доводиться ділити і знаходити в ньому свою частку .
Вам знадобиться
  • калькулятор, моральні принципи
Інструкція
1
Щоб не залишитися з носом ні при вирішенні задачі по математики з підручника за шостий клас, ні при дозволі серйозніших проблем, пов'язаних з розділом і отриманням чого-небудь, потрібно вміти шукати частку . Або, іншими словами, частину від цілого, тема «відсотки».
2
Візьмемо для прикладу що-небудь солодке, наприклад, банки з вареним згущеним молоком. Візьмемо їх багато - нехай буде 192 штуки. І спробуємо знайти частку від цілого (кількість всіх банок) рівну 14 відсоткам. Для цього нам необхідно: 1. Зробити над собою зусилля і, згнітивши серцем, змириться з тим, що згущеним молоком доведеться деліться.2. Здійснити такі математичні дії - розділити наше ціле 192 на 100. Таким чином, ми шукаємо, скільки згущенки ми можемо прийняти за один відсоток, в нашому прикладі це 1,92 банки солодкого лакомства.3. Тепер згадаємо, яку частку нам потрібно віддати - 14 відсотків, і знайти безпосередньо її. Беремо отримані вище 1,92 і множимо на 14. Отримуємо 26,88 банок.4. Але, оскільки в результаті розрахунків виявилося дробове число, округляємо його у велику строну, так як десята після коми більше 5.5. Разом, 27 банок і є наша шукана нами доля.6. Ще раз, щоб закріпити і вже без маніпуляцій з їжею. Беремо ціле, ділимо його на сто і множимо на х (ікс) відсотків, де х (ікс) - частка, яку потрібно знайти.
3
Пропонуємо зробити плавний перехід від сухої математики до прозаїчною ліриці. При розділі майна, що дісталося у спадок зазначеним в заповіті людям вкрай рідкісні випадки, коли прийняті рішення щодо визначення шуканих часток влаштовують усіх учасників юридичного процесу. Навіть в згуртованих сім'ях і родових кланах є місце заздрості і гостро розвиненого, але абсолютно суб'єктивного почуттю псевдо-справедливості. Тому в деяких життєвих ситуаціях, де велика роль особистісного фактора, подібної цій, схема з відсотками працює погано. В цьому випадку керуйтеся своїм рівнем морального розвитку і потребами.
Корисна порада
На етикетках продуктів харчування поряд з кількістю калорій часто вказують їх добову частку від денної норми споживання для людини.