Як уникнути конфлікту з дитиною.

Проблема «батьків і дітей» не вирішена досі. Ми рідко замислюємося над тим, чому між батьками і дітьми виникає конфлікт, а головне, як загасити полум'я розбрату. Відбутися хорошим відносинам заважає якась дрібниця, яка з роками може стати причиною повного нерозуміння рідних людей.
Вам знадобиться
  • терпіння
  • кмітливість
  • твердість у собі
Інструкція
1
Кожен раз, коли виникає конфлікт з дитиною , задумайтеся, чим мотивована поведінка дитини. Навіть якщо ви не помічаєте причину, це не означає, що її немає. Дуже часто дитина не задоволений в психологічних потребах, йому не вистачає вашої уваги, любові і ласки.
2
Що ж зробити, щоб уникнути конфлікту? Психологи радять уважніше ставитися до дитини. Наприклад, вас просять купити чергову іграшку. Сказавши просто «ні», ви тим самим дасте дитині зрозуміти, що байдуже ставитеся до його бажань. Постарайтеся перемкнути увагу на інший предмет, відвернути від думки про покупку. Або уявіть таку ситуацію: дитина малює на шпалерах. Замість того, щоб лаяти, дайте йому папір і навчіть малювати яка-небудь тварина.
3
Поширеною конфліктною ситуацією є істерика дитини. Бажано зробити все, щоб не допустити такого сильного сплеску негативних емоцій. Для цього потрібно частіше розмовляти з малюком про його бажання, настрої, страхах, поведінці та обов'язках.
4
Правильно критикуйте дитину. Оцінюйте тільки поведінка: «Ти погано себе повів». При розборі польотів намагайтеся пом'якшити критику: «Ти сьогодні отримав двійку. Це звичайно погано, але я знаю, що завтра ти постараєшся і отримаєш гарну оцінку ».
Зверніть увагу
Існує ряд конфліктів, які не можна уникнути. Вони пов'язані з кризовими періодами становлення характеру дитини. Про ці періоди треба знати, і в цей час більш терпляче ставитися до дитини: 1 рік, 3 роки, 6-7 років, 12-15 років.
Корисна порада
Одна з поширених причин конфлікту: порядок в будинку. Не створюйте конфліктну ситуацію, а постарайтеся їй запобігти. Приберете з поля зору дитини все те, що він може порвати, зламати, зіпсувати. Приберіть в дитячої кімнати килим, щоб дитина, не боячись забруднити, міг ліпити, малювати фарбами.