Як визначити оптимальну вагу.

Чи можна самостійно обчислити, чи є у вас зайві кілограми? Які ж параметри «ідеального» ваги ? Насправді формули розрахунку оптимального ваги немає. В основному підносяться таблиці усереднених ваг, що відповідають тим чи іншим вікам. Звичайно, зважити всі жирові відкладення неможливо. Ми маємо різну конституцію, і, значить, прошарок жирової тканини має різну товщину. Тому для визначення оптимального ваги лікарі користуються різними методами.
Інструкція
1
Перша формула визначення оптимального ваги зародилася в Британії. Її творець Брок. Спочатку даний спосіб використовували при відборі солдатів в королівські військово-морські сили. Винайдена вона була з практичних міркувань. Моряк повинен був бути легким, щоб забиратися вгору по канатам.Формула така: «нормальна маса» = зріст (в см) - 100
2
Ще один з таких способів називається денситометрія, коли товщину шкірних складок в різних частинах тулуба порівнюють із значеннями таблиці. Всесвітня організація охорони здоров'я радить поміряти ширину складки шкіри на задній частині плеча, точка якої знаходиться на 10-15 см вище ліктьового суглоба. У нормі - 1 см.
3
Але найбільш популярна формула обчислення ІМТ, іншими словами індексу маси тіла. Полягає у співвідношенні ваги і росту людини. Відома по імені її творця Кетле. Вона застосовна і для жінок, і для чоловіків. Визначається не тільки ступінь ожиріння, але й виявляється ризик захворюваннями різними хворобами. Як же розрахувати свій особистий індекс? ІМТ = маса тіла, кг/ріст, м в квадраті
4
Нормальний індекс дорівнює 24,3 для жінок і 24,7 для чоловіків. Щоб визначити, треба вам худнути чи ні, необхідно зіставити отриманий індекс з табліцей.- ІМТ менше 19 - ваша вага недостатній, терміново треба набирати відсутні кілограми; - ІМТ від 20 до 25 - норма; - ІМТ від 26 до 30 - невисокий надлишок маси , в цілях профілактики можна вибрати одну з дієт; - ІМТ від 31 до 40 - надмірна вага, необхідно сідати на жорстку дієту; - ІМТ вище 40 - надзвичайно високий вагу, треба звернутися до врачу.А ось для людей займаються спортом, вагітним і годуючим мамам результати розрахунку ІМТ можуть «збрехати».