Як боротися з кротами.

Будь дачник хоч раз в житті так стаківался з проблемою кротів. Відзначимо, що кроти, і в половину не такий моторошний кошмар, як скажімо капустянка, яка з голоду їсть все.

Кроти не їдять рослинну їжу в принципі, проте коли вони прокладають свої тунелі, вони серйозно можуть пошкодити коріння рослин на Вашій ділянці. Крім того, є така тварина, називається слепиш, в народі його прозвали сірий кріт, однак насправді не який це не кріт зовсім. Так от, цей шахрай любитель витягати коренеплоди.

Ловити і відпускати кротів - немає сенсу. Вбивати їх жалко. Як же тоді боротися з кротами? Методи є різні. Найпростіший і нешкідливий, це розсадити чорні бобу або рябчик імператорський по периметру ділянки. Кроти запах цієї рослини не переносять, і ні в житті не сунутися на позначений цією рослиною ділянку.

Якщо Ви, з якихось причин не хочете садити ці квіти у себе на городі, тобто механічний варіант вирішення проблеми . По периметру городу вкопати в землю пластикові пляшки. Вкопати потрібно поперек переважаючого на ділянці напрямок вітру. У частині, яка буде знаходитися зовні, можна прорізати невеликі порожнини. Тепер, коли буде дути вітер, він потраплятиме в пляшку і створювати незначний шум і вібрацію. Люди цього впливу не відчують, а ось кроти в землі дуже навіть відчують. Так як кріт, звір спокійний він не піде рити хід на ділянку, який незрозуміло від чого вібрує.

Крім того, можна боротися з кротами жорстокими і негуманними методами. Капкани, щурячу отруту і сірководневі хлопавки, ніхто не відміняв. Однак перш ніж використовувати такі суворі заходи, спробуйте вивести кротів іншим способом, вони ж звірі і не розуміють наших територіальних приладдя.