Як підготуватися до узі всіх органів.

Одним з найбільш ефективних і поширених методів діагностики є ультразвукове дослідження. З його допомогою можна оцінити стан більшості внутрішніх органів , суглобів, м'яких тканин, серця і головного мозку у малюків. УЗД безпечно і безболісно, тому може проводитися без обмежень за віком та кількістю.
Інструкція
1
Виключіть з раціону чорний хліб, сирі овочі і фрукти і цільне молоко, якщо лікар призначив вам УЗД органів черевної порожнини. Така дієта рекомендована протягом трьох днів, що передують дослідженню. У разі недотримання рекомендацій ваш кишечник буде наповнений газами, що ускладнить візуалізацію і зробить дослідження малоінформативною. З цієї ж причини слід спорожнити кишечник в день дослідження. Еспумізан, прийнятий напередодні у віковому дозуванні, зменшить газоутворення, внаслідок чого фахівець ультразвукової діагностики зможе отримати якісне зображення ваших органів і зробити правильне висновок.
2
Утримайтеся від прийому їжі після 19 годин на день, що передує дню дослідження. УЗД роблять строго натщесерце, тому в призначений день від сніданку доведеться відмовитися. Легкий сніданок дозволений тільки якщо дослідження призначене на другу половину дня, але після нього не можна буде ні їсти, ні пити.
3
Візьміть з собою півлітра кефіру, якщо вам крім УЗД органів черевної порожнини рекомендовано визначення функції жовчного міхура. В іншому підготовка нічим не відрізняється від описаної в попередніх кроках.
4
Зробіть напередодні дослідження очисну клізму, якщо вам призначено УЗД органів малого таза. Якщо дослідження проводитиметься внутрішнім датчиком (трансвагінальним у жінок і трансректального у чоловіків), потрібно спорожнити сечовий міхур безпосередньо перед дослідженням. Додаткової підготовки не потрібно, їсти і пити можна без додаткових обмежень, як в день дослідження, так і напередодні. Хоча споживання продуктів, що підвищують газоутворення, краще все ж обмежити. Якщо УЗД проводиться абдоминально (через передню черевну стінку), потрібно випити не менше літра рідини за півтори години до дослідження, щоб до його початку сечовий міхур був сильно наповнений. Аналогічна підготовка потрібна, якщо призначено УЗД сечового міхура.
Корисна порада
Решта видів ультразвукового дослідження проводяться без підготовки. Не потрібно ніякої дієти або особливого питного режиму.