Як зробити фільтр для свердловини. Як зробити кришку для свердловини самостійно.

Фільтр є найважливішою конструктивною частиною свердловини. Саме від того, наскільки правильно вибраний тип фільтра і розмір, залежить якість роботи самої свердловини, а також її довговічність. Свердловина повинна забезпечувати безперебійну роботу протягом 5-7 років.
Інструкція
1
Для гравійно-галечникових відкладень потрібно зробити фільтр з труб з поздовжніми щілинами або ж з покриттям з великої сітки. Для піщаній місцевості використовуйте фільтр з вузькою сіткою з латуні. Він повинен підбиратися залежно від складу породи водоносного шару. Для цієї мети при бурінні зробіть зразки породи та їх аналіз.
2
Основний будь-якого фільтру виступає опорний трубчастий каркас. Зробіть його з обсадних труб. Також можете застосувати труби з пластичних матеріалів або азбестоцементу. Врахуйте, що пластмасові труби повинні бути зроблені відповідно до вимог санітарно-епідеміологічних служб, тобто на них повинно бути дозвіл для використання в питному водопостачанні. Ви можете застосувати поліетиленові, поліпропіленові та скло-пластикові труби.
3
Трубчастий каркас покрийте фільтрує сіткою. Під неї підмотайте дріт. Сітка не повинна прилягати до труби. Саме в цьому випадку фільтр буде працювати всією своєю поверхнею. Замість сітки на перфорований трубчастий каркас можете намотати дріт з таким кроком, щоб між дроту не проходив пісок. При необхідності застосуєте тонкі листи з нержавіючої сталі з штампованими щілинами.
4
Обов'язково майте на увазі, що склад водовмещающего піску неоднорідний за розмірами піщинок. У ньому можуть бути як великі, так і дрібні частинки. Фільтр підбирайте з таким розрахунком, щоб частина піску проходила через нього, залишаючи з зовнішньої його частини великі частки, які формують природний фільтр з підвищеною проникністю.
5
Каркас для фільтра повинен забезпечувати його тривалу роботу, а також мати хорошу механічну міцність. Крім того, він повинен володіти достатньою пропускною здатністю для води.