Як оцінити вартість монети.

шанувальники нумізматики важливо вміти оцінювати вартість монет, щоб не переплачувати при купівлі, продажу або обміні. Для цього існує цілий ряд критеріїв, таких як матеріал монети, рідкість і популярність, стан, регіональні відмінності та інші.
Інструкція
1
Перший критерій - це метал, з якого монета була відлита. Безумовно, вартість золотий монети значно перевищує вартість мідної або срібною.
2
Як правило, ціна на мідну монету коливається в межах від 500 до 5000 рублів. Є рідкісні екземпляри, вартість яких може перевалювати за 5000 рублів. Ціна на срібну монету коливається в межах від 1000 до 2000 рублів.
3
Золоті монети ще дорожче, мінімальна ціна становить 2000 рублів. Є окремі екземпляри, за які ви зможете виручити до 100000 рублів.
4
Наступна група параметрів - рідкість, вік і популярність монети серед нумізматів. Безумовно, грошова монета номіналом в один рубль, випущена в дев'ятнадцятому столітті, коштуватиме дорожче, ніж більш дрібна за своєю купівельної спроможності монета. Взагалі ж, система оцінок різновидів монет ще досить недосконала зважаючи недостатньо великого обсягу вивчених примірників, і вимагає доопрацювань.
5
Не менш важливим фактором в оцінці вартості монети є її стан. Звертайте свою увагу на зовнішній вигляд. Якщо є серйозні дефекти, корозія, подряпини, неякісно здійснена чеканка, то така монета коштуватиме набагато менше.
6
На вартість також впливають і регіональні відмінності. У різних регіонах цінуються різні монетні двори. Наприклад, за монету, виконану на Екатеринбургском монетному дворі, ціна в два рази перевищує ціну монети, виробництво якої було здійснено на Петербурзькому монетному дворі.
7
Якщо на ринку існує високий рівень конкуренції, то покупець буде зацікавлений в тому, щоб купити монету у того продавця, який запропонує меншу ціну.
8
Також звертайте увагу на сезон року, в який, ви намагаєтеся здійснити угоду. В літній час люди, як правило, прагнуть витратити кошти на відпочинок, а вже потім на інші блага.
9
Ще один критерій - тимчасовий, який неможливо прорахувати. Приміром, через кризу ціни на монети можуть значно впасти.