Як презентувати себе на співбесіді.

Сьогодні всі роботодавці зацікавлені не просто в співробітниках, а в професіоналах, які здатні своїми знаннями і вміннями робити роботу так, щоб домогтися значної переваги над конкурентами.Собеседование дає можливість показати роботодавцю ваша перевага перед іншими претендентами. Вам належить переконати його в тому, що саме ви є тією людиною, яка здатна зробити роботу компанії більш успішною.
Інструкція
1
Отримавши запрошення на співбесіду, ви повинні бути в курсі сфери діяльності компанії і виробленої нею продукції. Заздалегідь підготовлені вами кілька питань, покажуть вашу зацікавленість даною компанією.
2
Продумайте свій зовнішній вигляд. Він повинен відповідати тій вакансії, яку ви бажаєте отримати. В будь-якій випадку офіційний стиль одягу вам не завадить. Вільніший стиль можливий, якщо ви відправляєтеся на співбесіду в дизайнерську фірму або будівельну компанію. Виключіть парфум з різким ароматом.
3
Ваш зовнішній вигляд повинен відповідати внутрішньому настрою, підкреслювати доброзичливість і готовність до співпраці.
4
Заздалегідь продумайте свої відповіді на прохання роботодавця розповісти про себе. Для цього будинку підготуйте і відпрацюйте міні-презентацію.
5
Ви повинні лаконічно і грамотно розповісти про себе, не повторюючи інформацію, яка викладена у вашому резюме. Співрозмовнику необхідно з'ясувати, як ваш колишній досвід відповідає вимогам наявної вакансії.
6
Розкажіть про свої успіхи на попередній роботі. Говоріть тільки про ті проекти, в яких ви брали безпосередню участь. Можливо, вам доведеться реалізовувати на новому місці те, про що ви говорите. Важливо, щоб ваші слова не розходилися зі справами.
7
Підготуйте відповіді на питання про свою родину, захоплення, друзів. Уникайте односкладових відповідей, вашому співрозмовнику важливо перевірити, як ви вмієте висловлювати свої думки. Говоріть чітко і виразно. Не використовуйте в своїй промові слова-паразити - «ну», «так сказати» і т.д. Краще зробіть невелику паузу, що дозволить вам швидко зібратися з думками.
8
В розмові не перебивайте свого співрозмовника. Уміння слухати і чути те, що вам кажуть, не менш важлива частина презентації себе на співбесіді . Від цього залежить те, наскільки ви зможете бути людиною команди, де вам належить працювати.
9
Перш ніж задавати питання про майбутню роботу, проаналізуйте інформацію, отриману в ході співбесіди.
10
В кінці співбесіди подякуйте співрозмовника за увагу і час, який вам приділили.
11
Якщо вам не запропонували наявну вакансію - це не привід для відчаю. У вас буде час все проаналізувати і з успіхом пройти наступне співбесіду.
Вміти правильно презентувати себе вкрай важливо. Це вміння знадобиться вам як у випадку влаштування на роботу чи налагодження ділових контактів, так і при знайомстві з протилежною статтю. Інформацію про людину навколишні сприймають на 50% через візуальне сприйняття, на 40% - оцінюючи мову співрозмовника, і тільки 10% припадає на те, що саме він повідомляє. Як бачите, успіх на 90% залежить від мистецтва самопрезентації.
Інструкція
1
Для початку, зверніть свою увагу на ритуал вітання, який для більшості ділових зустрічей починається з рукостискання. Ваша рука з одного боку не була схожа на дохлу рибу, але разом рукостискання не повинно бути надто сильним, це може бути сприйнято як спроба придушити співрозмовника. Рукостискання має бути впевненим, долоню потрібно розташовувати не зверху чи знизу руки співрозмовника, а вертикально, - це рукостискання рівних.
2
Привітання повинно супроводжуватися прямий чесної посмішкою і відкритим поглядом. Занадто пильний погляд бентежить, боязкий погляд чи манера не дивитися в очі справляє погане враження. Спробуйте відпрацювати манеру дивитися в очі перед дзеркалом.
3
Відомо, що красиві люди викликають симпатію у більшості, тому, готуючись до самопрезентації, ретельно продумайте свою зовнішність. Навіть якщо ви не вважаєте себе записним красенем, в поняття «краса» входить як фізичні дані, так і доглянута зовнішність. Тому постарайтеся на зустрічі бути акуратним, доглянутим, одягненим «з голочки».
4
Велику симпатію викликає відчуття енергії, що виходить від людини. Тому на зустріч приходите виспавшимся і у відмінному настрої. Якщо настрій з ранку не задалося, підійміть його штучно, - посміхніться самому собі в дзеркало, і скажіть, що у вас сьогодні обов'язково все вийде.
5
Не забувайте про мову жестів. На зустрічі нахиляйтеся до співрозмовників, демонструйте відкриті долоні, а не затискати і не розпливається по кріслу.
6
Робіть компліменти своїм співрозмовникам. Нехай вони будуть не надуманими, а щирими і оригінальними. Придивіться до своїх співрозмовників, знайдіть в них що-небудь, що викликає вашу симпатію, і вдало використовуйте вподобані вам риси в розмові. Потренуйтеся робити людям компліменти, це мистецтво здатне відкривати будь-які двері.