Як очистити від смоли.

Перед тим як приступити до виведення плями на одязі, бажано точно визначити їх походження і з'ясувати особливості матеріалу, на якому пляма утворилася. Після походу в ліс або при роботах на дачній ділянці іноді доводиться з жалем розглядати плями від деревної смоли . Наскільки важко їх вивести?
Вам знадобиться
  • Бензин, гас, скипидар, картопляний крохмаль, перекис водню
Інструкція
1
Для виведення плям від смоли потрібні розчинники (ацетон або бензин), оскільки водою їх вивести неможливо. Приготуйте також щітку з твердою щетиною - в деяких випадках доведеться замість протирання забрудненого місця наносити короткі удари щіткою. Такий спосіб дозволить рідини глибше проникнути всередину тканини.
2
Для видалення свіжих плям від смоли змочіть в промивальному бензині м'яку ганчірку і відітріть забруднення. Підійде також звичайний бензин, гас або скипидар.
3
Старі плями видаліть за допомогою суміші з картопляного крохмалю (одна чайна ложка) і декількох крапель скипидару або нашатирного спирту. Змочіть пляма цим складом і залиште для висихання, після чого очистіть щіткою. Якщо після першої обробки пляма не зникне, повторіть процедуру. Що залишився жовта пляма зніміть слабким розчином перекису водню.
4
При обробці смоляних плям на вовняних виробах враховуйте, що з білих тканин пляма слід видаляти мильним спиртом, а з темних - щільною ганчіркою, змоченою в очищеному скипидарі.
5
З бавовняних тканин плями від смоли виведіть бензином або скипидаром, після чого промийте плями мильною водою. Велика пляма змочіть спочатку кілька разів скипидаром. Після розчинення смоли протріть пляму спиртом, а потім водою.
6
У дуже складних випадках зскребете пляма від смоли механічно (ножем) і залийте сумішшю скипидару і спирту в рівних співвідношеннях. Потім пропрасуйте тканину через промокальний папір і витріть насухо.
7
Смоляні плями на виробах зі штучної шкіри ні в якому разі не виводьте розчинниками (спиртом, ацетоном або бензином). Для цього використовуйте теплу мильну воду.
8
Якщо вам невідомий вид матеріалу, відріжте невеликий шматок від шва або підгину, зробіть пляму і перевірте на ньому дію засобу для виведення плям. Особливо це важливо для обробки кольорових матеріалів.
9
Виводьте плями з виворітного боку тканини, підклавши під пляму білу паперову серветку або дерев'яну дощечку, обгорнуту декількома шарами чистої марлі. Починати виведення плями слід слабким розчином, при необхідності можна поступово збільшити його концентрацію.