Як пікірувати розсаду квітів.

пікірування рослин називають пересадку їх у молодому віці. Після посіву сходи починають рости густо і гнітять один одного. Для створення необхідної площі живлення кожного паростка застосовується пікіровка або як ще називають, пікірування. Пікірування виробляється в ящики більшого розміру або окремі горщики. Тут є свої особливості. Приміром, культури зі слабкою кореневою системою - запашний тютюн, кохия, алиссум, арктотіс, лобелія, левкой, левиний зів, петунія, пікірують в горщики.
Інструкція
1
Пікірувати сіянці починайте не раніше, ніж з'явилися перший-другий справжній лист. Якщо у рослини тільки сім'ядольні листя, з пікіровкою потрібно почекати. Сім'ядольними листям називають першу з'явилася пару листя, листя ж, що виросли після них, називають справжніми.
2
При проведенні пересадки обов'язково заглибити сіянець в землю до сім'ядольних листків. Це необхідно для зміцнення кореневої системи. Коріння під час пікіровки не замикайте її.
3
Для пікіровки візьміть ту ж землю, в якій виріс сіянець. Вона повинна бути такою ж за складом, що й рідна. Землю, яку ви насипали в горщик або ящик, зволожите, злегка ущільніть і тільки після цього проводите пересадку.
4
Ямки в землі робіть спеціальним кілочком з гострим кінцем. Сіянець опускайте в ямку і посадковим кілочком обережно притискайте землю біля рослини. Робиться це для того, щоб не утворилося порожнеч між країнами рослини і землею, інакше корені можуть висохнути. Після пікіровки акуратно, не вимиваючи коренів, полийте землю так, щоб вона осіла.
5
Забезпечте хорошу освітленість посівного ділянки. Для нормального росту різних рослин необхідна різна температура. Для вирощування найбільш теплолюбних - агератума, сальвії, перилли, найбільш підходяща температура 20-25 ° С. Решта культури - гелихризум, астра, петунія, вербена, алиссум, левиний зів, кохия та інші, нормально розвиваються при температурі 18-22 ° С. Деякі холодостійкі культури - цинерарії, віолу, запашний горошок слід плекати при температурі 15-18 ° С - при цьому розсада НЕ БУДЕ витягується і стане більш міцною і загартованою.
Пікіровка - це поділ молодих рослин, так як після посіву розсада може рости занадто густо. Проводять її для того, щоб молоді рослини мали достатньо місця для росту і розвитку. Також в цей момент проводиться відбраковування хворих і слабких сіянців. Пікіровку розсади необхідно проводити тоді, коли у кожного паростка з'явилося два - три листочка. Розсаджувати необхідно в окремі горщики або у великі ящики.
Вам знадобиться
  • - розсада;
  • - земля;
  • - горщики або великі ящики;
  • - пінцет або гострий кілок;
  • - вода.
Інструкція
1
Переконайтеся, що рослини вже досить підросли для пікіровки. Ранню пересадку вони переносять погано. Однак вона можлива, у разі деяких захворювань сіянців.
2
Пролийте землю з розсадою, яку будете пікірувати, великою кількістю води. Робити це необхідно безпосередньо перед тим, як ви будете розсаджувати рослини в різні шухлядки.
3
Підготуйте горщики з землею, в яку будуть пересаджені сіянці. Для цього змішайте по одній частині піску і родючої землі і дві частини торфу. Якщо всі ці складові частини ви заготовляли самостійно, то слід простежити, щоб вони були вільні від насіння бур'янів. Цю суміш також необхідно добре пролити водою і злегка утрамбувати.
4
Зробіть в землі гострим кілочком або пінцетом ямки глибиною 5-6 сантиметрів. Обережно відділяючи пінцетом один паросток від іншого, розділіть необхідну кількість сіянців. Вибирати слід тільки здорові і сильні, а от слабкі краще викиньте.
5
Перекладіть їх у заздалегідь підготовлені ямки і щільно притисніть землею. Це важливо зробити так, щоб навколо коренів не залишилося повітря, від чого вони можу засохнути.
6
Пролийте землю великою кількістю води, щоб вона осіла. Якщо сіянці великі, то полив здійснюйте зверху. Якщо ж паростки легко можуть бути розмиті водою, то полив здійсните знизу. Горщики поставте в піддони, а зверху розпорошите воду з пульверизатора.
7
На перші три-чотири дні, поки відбувається вкорінення розсади, ящики або горщики з нею поставте в прохолодне місце з високою вологістю і забезпечте їм захист від сильних сонячних променів. Коли саджанці укореняться, їх можна буде поставити назад на підвіконня, адже їм все одно необхідні сонячні промені.
8
У відкритий грунт висаджуйте відразу, як тільки на вулиці встановиться тепла погода і знизиться загроза заморозка.