Як написати звіт про практику. Як робити виробничу практику.

Ви більш-менш успішно пройшли ознайомчу, виробничу або переддипломну практику, тепер залишилося небагато - здати на кафедру звіт про неї. Але як його правильно скласти? Як не перевантажити його зайвою інформацією, не витратити на написання цілі вихідні, але в той же час представити в гідному вигляді, особливо якщо ви потенційний кандидат на червоний диплом?
Вам знадобиться
  • Написати звіт про практику зовсім нескладно, навіть якщо практика представляла собою спостереження за роботою співробітників тієї чи іншої організації. Все, що вам знадобиться - пара годин часу і проста логіка.
Інструкція
1
Багато чого залежить від того, яку саме практику ви проходили. При проходженні ознайомчої практики достатньо буде простого опису всього, що ви дізналися. Якщо ви, наприклад, проходили практику за юридичною спеціальністю, то опишіть детально, чим займається компанія, в якій ви її проходили, які закони й інші правові акти вам давали почитати співробітники. Вкажіть, що вас зацікавило в роботі цієї компанії, не забудьте згадати, що хотіли б і далі розвиватися в напрямку, за яким фірма працює (навіть за відсутності такого бажання, адже на кафедрі ніхто не перевірятиме вас на детекторі брехні). На даному етапі вам необхідно показати зацікавленість в придбанні практичних навичок за фахом і бажання розвиватися.
2
Зі звітом про виробничу практику буде трохи складніше. Тут вже недостатньо "твору-опису". Під час проходження виробничої практики від вас вимагається брати активну участь у діяльності компанії. Це може бути підготовка проектів простих документів, пошук та аналіз інформації в інтернеті, написання статей - все залежить від спеціальності. Опишіть це докладно і прикладіть копії хоча б кількох ваших робіт. Як правило, звіт про виробничу практику повинен містити пріложенія.Ваша мета в даному випадку - показати, що ви навчилися застосовувати хоча б деякі отримані знання на практиці.
3
Звіт про проходження переддипломної практики, в цілому, може збігатися із звітом про проходження виробничої. Однак у ньому варто акцентувати увагу також на те, чим саме проходження практики допомогло вам у роботі над вашою дипломною роботою. Якщо ви помітили якісь ситуації, що ілюструють проблему, яку ви висвітлюєте в дипломній роботі, опишіть її.
4
Не секрет, що багато хто з нас "проходять" практику тільки формально. Але звіт потрібно здавати в кожному разі. Як вчинити в даному випадку? Використовуйте зв'язку. Розпитайте у старшокурсників, як вони писали звіт? Чи немає чернеток? Які вимоги? Головне пам'ятати - якщо ви проходили практику на будівельній фірмі, то не варто просити чернетку у того, хто проходив її торік, наприклад, в держустанові, і здавати його, змінивши лише прізвище та номер группи.Какім б хорошим і підходящим ні здавався вам чернетка, отриманий від якої-небудь "доброї душі", обов'язково "розбавте" його новою інформацією, оскільки надмірно допитливі викладачі завжди можуть пригадати, що минулого року хтось здавав їм таку ж роботу. Знайти цю нову інформацію нескладно: ви напевно знаєте, чим може займатися фахівець початкового рівня з вашою освітою. Безпрограшний варіант - адміністративно-технічна робота, наприклад, підготовка копій документів, збір інформації, вичитка. Може підійти, на крайній випадок, і формулювання "брав участь у такому-то проекті" з деякою деталізацією.
Зверніть увагу
До звіту про проходження практики зазвичай додається щоденник практики. Це документ, в якому практикант в двох-трьох реченнях описує, чим конкретно він займався кожен день. Не лінуйтеся його вести, він допоможе вам згадати багато важливі деталі.
Корисна порада
Ваша робота чітко структурірованной.Размер звіту про проходження ознайомчої практики зазвичай становить 3-5 сторінок, про проходження виробничої - 8-12 сторінок без додатків, про переддипломної - 10-13 страніц.Не забудьте про формальну подяки співробітникам організації, в якій ви проходили практику, а також вашому ВУЗу, якщо ви були спрямовані на практику від нього.