Як прищипувати квіти.

Крім регулярного поливу і підгодовування практично всі декоративні рослини потребують цілеспрямованому формуванні крони. Своєчасне регулювання росту пагонів дозволяє не тільки додати рослині гарний, акуратний силует, але й стимулює його розвиток. Основними прийомами у створенні бажаної форми квітів є їх прищипка і обрізка. Причому якщо з обрізкою рослин добре знайомі практично всі квітникарі, то питання про те, як правильно прищипувати квіти , часто багатьох ставить у глухий кут.
Інструкція
1
Насправді нічого складного в цій справі немає. Пріщіпкой називають механічне видалення верхньої частини пагона з метою пробудити сплячі бруньки, посилити його кустистость або домогтися більш активного росту бічних пагонів. Прищипувати рослину можна пальцями (нігтями), за допомогою манікюрних ножиць або невеликого гострого ножа.
2
Прищипку проводять або навесні, під час найбільш активного росту рослини, або на початку серпня для поліпшення якості квіток. Потрібно мати на увазі, що прищипка віддаляє початок цвітіння, тому не слід нею зловживати і як тільки рослина придбає бажану форму, припиняти його прищипувати.
3
Щоб правильно провести прищіпку квітки, потрібно уважно оглянути його верхні пагони і знайти на них крапку росту. Точкою зростання називають верхню, велику нирку на втечу, за рахунок якої відбувається його активне зростання. Якщо її залишити без змін, втечу почне інтенсивно витягуватися у висоту, не даючи побічних відгалужень і послаблюючи себе, тому його прищипують.
4
Виявивши верхню активну нирку, пальцями акуратно захоплюють удаляемую частина втечі і нігтями відщипують обраний фрагмент. Для щільних, задерев'янілих стовбурів можна використовувати манікюрні ножиці, садовий секатор або ніж. При прищипці потрібно стежити, щоб не м'яли сусідні молоді листочки і не надломлюються сам стовбур втечі.
5
Прищіпка не припиняє повністю зростання втечі у висоту, через деякий час він відновиться, але до того моменту бічні нирки також отримають можливість розкритися і піти в зростання. Потрібно враховувати, що видалення верхній частині втечі стимулює пробудження сплячих бруньок поруч з місцем прищіпки. Тому якщо додаткові пагони в цьому місці небажані, то після появи перших паростків прокинулися нирки потрібно буде так само обережно видалити.