Як зводити в дробову ступінь.

Значення ступеня з дробовим показником рідко є цілим числом. Найчастіше уявити результат обчислення такого ступеня в десяткового дробу можна тільки з деякою часткою точності.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Перетворити дробовий показник в правильну або неправильну дріб. Цілу частину неправильного дробу виділяти не потрібно, навіть навпаки - якщо дріб представлена у вигляді дробової і цілої частини, то її треба представити неправильної дробом.
2
Обчислити значення ступеня числа з показником, рівним чисельника отриманої дробу.
3
Обчислити корінь знайденого в кроці 2 числа. Показником кореня взяти знаменник дробу.
Зверніть увагу
Якщо в задачі не вказано, з якою точністю слід обчислювати значення ступеня, то обчислюються всі ті значення, які можна обчислити з точністю до цілих. Ті ж, які представляють із себе число з великою кількістю знаків після десяткової коми, залишаються з корінням. Наприклад, квадратний корінь з двох, кубічний корінь з семи. У фізиці зазвичай обчислюють значення таких коренів, округляючи до сотих, якщо не вказана інша ступінь точності.
Корисна порада
Можна спочатку обчислити корінь по знаменника, а потім звести результат в ступінь з показником, рівним чисельника. Вийде те ж саме значення. Скоротіть чисельник і знаменник дробу показника ступеня за допомогою розкладання на прості співмножники. Для ступенів з дробовим показником дійсні все ті ж правила дій, що і для ступеня з натуральним показником. Для дробів в показнику ступеня дійсні всі правила арифметичних дій з дробами.