Як навчитися не витрачати гроші.

Гроші всім гарні, крім одного - занадто швидко закінчуються. Начебто тиждень тому була зарплата - а вже немає. І куди поділася - невідомо. Начебто в казино ви не програвали, гульб з циганами не влаштовували, навіть давно заплановані нові штани купити не встигли - а ваші фінанси вже кудись «самі витратилися». Як навчитися не витрачати гроші даремно?
Інструкція
1
Перше, що слід зробити - це фізично обмежити себе у витратах. Відмовтеся від використання пластикових карт (такі «віртуальні» гроші витрачаються особливо непомітно), переходьте на розрахунки тільки готівкою.
2
відучувати носити при собі великі суми. Виходячи вранці з дому, беріть з собою рівно стільки, скільки плануєте витратити. Наприклад, транспорт плюс заздалегідь певна сума на обід плюс хліб, який треба б купити на зворотному шляху. Все. Дуже простий, але дієвий спосіб. У такому випадку навіть незначне перевищення кошторису автоматично призведе до того, що ви або залишаєтеся без хліба, або йдете додому п'ять зупинок від метро пішки. Пара таких прогулянок - і ви навчитеся тримати себе «у вузді».
3
Вирушаючи в магазин, беріть з собою рівно стільки грошей, скільки плануєте витратити. Якщо в будинку тільки крупні купюри - що ж, тоді визначте суму, за межі якої ви не дозволяєте собі «вилазити». Складіть список передбачуваних покупок, розділивши їх на «необхідне» і «бажане». І ходите по магазину з калькулятором. Поклали товар у кошик - приплюсували його вартість до загальної суми. Природно, починати треба з необхідного, а бажане купувати тільки в тому випадку, якщо залишився фінансовий «запас».
4
Плануйте витрати заздалегідь. Отримавши зарплату, відкладіть гроші на необхідні щомісячні витрати (квартплата, проїзний, їжа для домашніх тварин, виплати по кредитах і т.д.), заплановані великі витрати, поповніть «заначку». Залишок розподіліть на 4 конверта. Це ваш тижневий бюджет, перевищувати який не можна ні за яких обставин.
5
Записуйте всі ваші витрати. Через деякий час проаналізуйте вашу «домашню бухгалтерію» - може бути, якихось витрат варто уникати? Наприклад, якщо на обіди поза домом припадає левова частка ваших щоденних витрат, варто придбати ланч-бокс і носити з собою на роботу домашню їжу? І корисніше, і дешевше.
6
І завжди і скрізь перед тим, як витратити гроші, уважно вивчайте цінники. Якщо вартість не вказана - не соромтеся запитати про це. Тоді сума чека в магазині або кафе не виявиться для вас несподіванкою.