Як засушити рибу. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сушка - зручний спосіб заготовки риби. Причому зробити це можна своїми силами, не витрачаючи багато часу і ресурсів. В результаті ви отримаєте суху рибу , яку з задоволенням будуть уплітати за обидві щоки і дорослі, і діти.
Вам знадобиться
  • риба (тарань
  • короп
  • вобла та ін.)
  • сіль
  • спеції (за бажанням)
  • вода
Інструкція
1
Для початку рибу потрібно ретельно випатрати і промити. Луску зчищати не потрібно.
2
Далі рибу необхідно засолити. Задача солі - витягнути з риби зайву вологу; тому для засолювання краще брати сіль крупного помелу, адже вона розчиняється повільно і витягує більше вологи. Беремо велику каструлю і викладаємо рибу шарами: перший шар, зверху сіль, другий шар, знову сіль і так далі. Останній шар солі повинен повністю покривати рибу .
3
Накриваємо каструлю кришкою або картонкою і ставимо гніт. Так риба повинна простояти 2-4 діб, залежно від розміру. Добре просолена риба має щільну спинку і темно-сіре м'ясо.
4
Просолену рибу ретельно промивають, щоб змити всю слиз і надлишки солі. Можна протягом декількох годин відмочувати рибу в холодній воді.
5
Далі рибу потрібно насухо витерти і вивісити для просушування. Підвішують, як правило, за нижню губу або очей, так риба виходить соковитіше. Сушити бажано на протязі або над газовою плитою (але не нижче 80 см над рівнем вогню). Бажано накривати рибу марлею, щоб на неї не сідали мухи.
6
Зберігати засушену рибу краще в холодильнику, щільно загорнувши в пергаментний папір або харчову поліетиленову плівку. Справа в тому, що погано упакована риба може почати сиріти і прірва.
Зверніть увагу
Для засолювання рибу потрібно викладати дуже щільними шарами, так вона просолится рівномірніше. Каструлю краще ставити в холодне місце, щоб в процесі засолювання риба не встигла зіпсуватися.
Корисна порада
1. При засолюванні до солі можна додати трохи цукру або спецій. Риба придбає пікантний вкус.2. Щоб у процесі сушки в рибі не завелися опариші, її потрібно занурити в соняшникову олію (нерафіновану) або ж обробити 3% розчином уксуса.3. Якщо ви сушіть крупну рибу, вставте їй в черево поперек сірник. Так вона просушити швидше.