Як перевести кілограми в літри. Перевести літри в кілограми.

Як перевести кілограми в літри? Таким питанням задаються люди, чия діяльність пов'язана з вагами, рідинами, перевезеннями. Навіть домогосподаркам іноді потрібно перевести кілограми в літри або назад. Чи формула для перекладу кілограмів у літри?
Вам знадобиться
  • Таблиця із зазначенням щільності речовин
Інструкція
1
Насправді така формула існує, але говорити про переведення літрів у кілограми неможливо, так як у фізиці не можна перевести обсяг в вагу, точно також, як не можна перевести час у відстань. Літри - це міра об'єму рідини, а кілограми - це величина виміру масси.Однако завжди можна обчислити вагу або масу речовини, що заповнює літр об'єму. Тільки для води актуально рівність «л = кг», тобто 1 л води дорівнює 1 кг ваги. Для решти речовин, будь то рідина або залізо, маса і об'єм розраховується з фізичної формулою з використанням питомої ваги. Формула із загальної шкільної фізики: p = m/V, де p - щільність взятого речовини, m - його маса, V - об'ём.Т.е., Виходячи з формули, для перекладу кілограмів у літри або літрів в кілограми потрібно спочатку дізнатися щільність речовини.
2
Щоб дізнатися обсяг речовини в літрах, потрібно масу в кг поділити на щільність: V = m/p.
3
А для того, щоб дізнатися масу в кг, потрібно щільність помножити на обсяг речовини в літрах: m = V * p.Теперь, завдяки простій формулі, ви знаєте, як перевести кілограми в літри, якщо відома щільність. Щільність речовини можна дізнатися за спеціальним фізичним таблицями.
Зверніть увагу
1 літр води = 1 кг речовини.