Як приклеїти плитку до гіпсокартону. Як клеїти керамічну плитку до гіпсокартону відео.

Досить часто будівельники клеять керамічну плитку на гіпсокартон. В процесі роботи не виникає особливих проблем. Наклеїти плитку на гіпсокартон можна самостійно. Для цього тільки необхідно володіти деякою інформацією.
Інструкція
1
Велику роль у правильному укладанні керамічної плитки грає використовуваний клей. Для цієї мети на ринку є величезний асортимент клею. Найкраще вибирати за якістю. Особливу увагу також варто приділити поверхні, на яку буде проводитися укладка. Вона повинна бути рівною і гладкою. Гіпсокартон не повинен мати різного роду пошкоджень.
2
Укладання на гіпсокартон є одним з найбільш поширених способів укладання керамічної плитки. Така популярність досягнута в основному за рахунок того, що плитку легко укласти на цю поверхню. До того ж, плитка при такому підході дуже добре тримається.
3
Перед тим як займетеся укладанням плитки, прошпаклюйте всі стики листів ГКЛ. Робіть це для того, щоб стабільність і цілісність конструкції збільшилася. В даний час можна придбати шпаклівку, яка призначається саме для стиків ГКЛ. Обов'язково займіться ґрунтовкою всій поверхні. Не можна укладати плитку на непідготовлену поверхню. Виберете ґрунтовку того ж виробника, що і клей, на який будете укладати керамічну плитку .
4
На даний момент фахівці виділяють кілька клеючих засобів. Вони можуть бути використані і для укладання керамічної плитки на гіпсокартон. Найпоширенішим засобом є клей на основі цементу. Його потрібно наносити на паперову основу. Він надійно приклеює плитку до гіпсокартонної поверхні. Ви можете використовувати і еластичний плитковий клей. Він продається як в сухому вигляді в мішку, так і вже в готовому в спеціальних ємностях. На думку фахівців, це самий підходящий клей для такого роду поверхні. Саме він надійніший інших, що, правда, позначається на його вартості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=p9LyICDmXEM
Універсальність гіпсокартону як будівельного матеріалу майже безмежна як щодо форм, які йому можна надати, так і виду матеріалів, які на нього можна нанести. Гіпсокартон (особливо вологостійкий ГКЛВ) можна використовувати навіть у якості підстави для керамічної плитки.
Вам знадобиться
  • - керамічна або пластмасова плитка;
  • - грунтовка;
  • - плитковий клей;
  • - рівень;
  • - будівельний інструмент (шпателі з плоскою і ребристою крайками, валик, кисть і ін.);
  • - електродриль зі змішувальної насадкою;
  • - ємність для розведення клею;
  • - дистанційні хрестики;
  • - плиткоріз.
Інструкція
1
Прогрунтуйте поверхню ґрунтовкою для гіпсокартону (Mira 4120, «Тіфенгрунд кнауф» та ін.). Грунтовка наноситься пензлем або валиком. Час її висихання вказано в інструкції. Для підвищення герметичності поверхні бажано нанести два шари.
2
Оберіть схему укладання плитки виходячи з розмірів поверхні. Порахуйте число рядів плитки в горизонтальному напрямку, розділивши довжину поверхні на ширину плитки з зазором. Залежно від отриманого результату, виберіть одну з двох схем укладання.
3
Якщо залишок від ділення вийшов більше половини ширини цілої плитки, кладка ведеться з початку того боку стіни, яка є «видимої» (обрізана плитка потрапляє в «невидимий» кут). Якщо залишок від ділення вийшов менше половини ширини плитки, укладання починається з центру стіни, з тим розрахунком, щоб обрізана плитка з обох боків стіни виявилася однакового розміру. Стіна в цьому випадку буде виглядати симетричною.
4
Закріпіть внизу стіни планку для укладання другого ряду знизу. Відстань від верхньої кромки планки до підлоги повинно бути таким, щоб внизу містився один ряд плитки з урахуванням її можливої обрізки (якщо підлога має відхилення від горизонталі). Перевірте горизонтальність верхньої кромки планки по рівню.
5
Приготуйте плитковий клей, відповідний для гіпсокартонних поверхонь («Ветоніт оптима» та ін.). Для цього висипте його в ємність, додайте необхідну кількість води і розмішайте електродрилем зі змішувальної насадкою. Готувати клей потрібно в суворій відповідності з інструкцією. Замішуйте така кількість, щоб його вистачило приблизно на 1 м? поверхні. Якщо досвід укладання плитки у вас відсутня, краще приготувати меншу кількість, щоб встигнути витратити його до затвердіння.
6
Укладання почніть від краю стіни або від її центру - залежно від обраної схеми в кроці 3. Перша плитка лягає на планку (другий ряд знизу), і укладається вертикальний ряд вгору і горизонтальний - вліво або вправо. Одночасно заповнюється простір між ними.
7
Клей на стіну наноситься плоским шпателем, розрівнюється - зубчастим. Плитка прикріплюється натисканням руки. Якщо витримування однакового зазору дається важко, користуйтеся дистанційними хрестиками. Вони вставляються в стик чотирьох плит і забезпечують однаковий зазор.
8
Після висихання клею шви очищаються, і за допомогою терки проводиться заповнення швів затіркою. Після чого бажано обробити їх спеціальною рідиною для захисту швів.