Як побудувати будиночок на колодязь.

У заміському будинку все повинно бути прекрасно. Навіть якщо мова про його маленьких несуттєвих деталях, вони все одно повинні бути доглянуті і красиво декоровані. Одним з хороших прикладів декорованих деталей є колодязь - громіздке і часто далеко не симпатичне будова посеред двору. Найпростіший спосіб зробити з нього "цукерочку" - це спорудити декоративний будиночок навколо нього.
Вам знадобиться
  • - матеріал для виготовлення будиночка;
  • - клей;
  • - фарба;
  • - лак;
  • - кріпильні матеріали.
Інструкція
1
Виміряйте габарити вашого колодязя. Щоб правильно підібрати необхідну кількість матеріалів, визначте площу, яку доведеться оббудовується, і висоту будиночок а, щоб вдало підібрати несучі балки.
2
Вирушайте в будівельний магазин. Для заміського ділянки з матеріалів найкраще підійшло б дерево. Але варто пам'ятати, що в цьому випадку вам необхідна якісно оброблена деревина, яка не піддаватиметься розкладанню при великій кількості вологи, яке вам забезпечено.
3
Найбільш дешевий варіант - це пластмаса. Вона може бути зроблена "під дерево" і з виглядом мало відрізнятися від справжньої деревини. Однак ніякі водні масиви їй не страшні.
4
Проконсультуйтеся з продавцем про додаткові варіантах і підберіть оптимальний, який підходив би вам і по дизайну і по засобам.
5
Почніть оббудовується колодязь . Для початку вкопати несучі балки. Намагайтеся, щоб усі стійки були вкопані однаково, тому що в противному випадку дах може вийти нерівною. Після того, як всі несучі уставлені, можете зводити квадратну основу.
6
Зробіть дах окремо, а потім просто встановіть на несучу конструкцію. Не забудьте про дрібниці - поріжок, на який можна було б поставити відро, або гачок для будь-яких речей.
7
Визначтеся з видом кришки. Ви можете купити кілька фіксаторів і зробити її у вигляді стулок. В цьому випадку вам потрібно буде лише прикрутити фіксатори до дверцят і, а до них - ручки. А найпростіший спосіб - вирізати кришку за розміром колодязя і прикрутити в центрі зручну ручку. І кришка готова.
8
Пофарбуйте ваш будиночок, надавши йому тим самим свіжий і яскравий вигляд. Вам буде достатньо 2-3 балончиків різнобарвною фарби, щоб повністю пофарбувати будиночок. Щоб фарба не злізла після першого ж сезону дощів, покрийте конструкцію лаком. Слідкуйте, щоб під час фарбування фарба не потрапила в воду.
Корисна порада
Для будівлі використовуйте клей для дерева або іншого матеріалу, який ви обрали. Це набагато полегшить складання, на відміну від використання цвяхів "по старинці".
Незважаючи на те, що спосіб життя людини сильно змінився, колодязі залишаються популярними дотепер. Їх встановлюють на дачах і в селах, щоб була можливість набрати води для пиття і приготування їжі. Не менш популярний - будиночок для колодязя. Крім того, що він не дає пилу і бруду потрапити всередину, він запобігає замерзання води взимку.
Вам знадобиться
  • дошки, бруси, стійки, цвяхи, саморізи, петлі
Інструкція
1
Виготовлення будиночок а для колодязя слід почати з підготовки матеріалу. Дошки необхідно обстрогать і підігнати до потрібного розміру. Крім того, навколо колодязя вирівнюють землю і утрамбовують щебінь.
2
Виготовте каркас. Для цього візьміть брус перерізом 100х80 і обрізну дошку, товщина якої дорівнює 40 мм. Також знадобиться чотири стійки по 80 мм і чотири обрізної дошки по 120 мм. Вони будуть використані для верхньої і нижньої обв'язки.
3
На рівну поверхню покладіть дві стійки каркаса. Прибийте до них дошки, довжина яких була визначена заздалегідь. З'єднайте один з одним дві інші стійки каркаса. Далі передню і задню стінку з'єднайте дошками.
4
Наступний етап полягає в пристрої даху і обшивки каркаса. Крокви обріжте на скіс і з'єднайте у верхній частині. Потім покладіть їх на землю, з'єднайте в верхній частині і скріпіть за допомогою саморізів. Щоб запобігти розбіжність приколотися ригель.
5
В місцях прилягання крокв до дошки зробіть надріз, після чого до обв'язки приколотися кроквяні ферми. Для кріплення використовуйте цвяхи довжиною 120 мм. Міцність фермам можна додати за допомогою укосин.
6
При з'єднанні кроквяних ферм використовуйте дошки. Зверху дах накрийте руберойдом. Каркас обшийте шифером. Кутові з'єднання обшивки закрийте вітровими дошками.
7
Виготовте двері. Для цього розкладіть дошки, а зверху бруски. За допомогою саморізів скріпіть їх між собою. Щоб двері при експлуатації не перекошувало, між сполучними брусами необхідно закріпити додатковий брус. Він додасть конструкції жорсткості.
8
Дошки, які знаходяться між дощок, що розташовуються з боків, повинні мати щільне торцеве з'єднання. Тому бруски необхідно кріпити саме до них.
9
За допомогою рояльних петель встановіть дверку на будиночок . При цьому з одного боку петлі кріплять до дверке, з іншого - до обшивки фронтону.