Як запобігти пожежі.

Щороку в країні пожежі забирають життя тисячею людей. Більшість пожеж в будинку можна запобігати незалежно від їх першопричини. Існує декілька простих способів, які допоможуть посилити безпеку в будинку і запобігти нещастю.
Інструкція
1
У будинку обов'язково стежте за порядком. Кухонні рушники та прихватки тримайте на безпечній відстані від духовки і відкритою газового пальника. Вони не повинні випадково падати на вогонь. Найкраще зберігати їх в ящику близько духовки. Заборонено вішати їх прямо над плитою.
2
Якщо ви проживаєте в старому будинку, обов'язково перевірте всю проводку. При високій напрузі в старих будинках вона може почати тліти чи іскритися. В основному її укладають під шпалери або в стіну. Саме тому відразу помітити пожежа вам навряд чи вдасться. Якщо ви не можете самостійно перевірити проводку, то скористайтеся послугами електриків, наприклад, зверніться до приватників. Однак до початку перевірки, упевніться в його професійних якостях і в ступені відповідальності.
3
Перевірте, чи є в будинку несправне обладнання. Якщо воно не підлягає ремонту, то краще його викинути без зволікань. Якщо ж воно все-таки ще може функціонувати, то викликайте майстра відразу. Нікому невідомо, яким чином може повестися несправна техніка при перепадах напруги або при грозі. Вона створює додатковий ризик.
4
Якщо у вас в будинку є димар, то обов'язково регулярно його прочищати. Якщо ви користуєтеся їм постійно, то чистку потрібно проводити раз на півроку. Досить часто в димохід потрапляють птиці. Взимку вони намагаються зігрітися і падають в трубу. Таким чином, при розпалюванні печі відбуватиметься задимлення. Іскра може потрапити і в будинок.
5
Домашні обігрівачі тримайте на безпечній відстані від фіранок, покривал та інших подібних матеріалів. Вони не повинні стикатися. Не можна в кімнаті залишати запалені свічки. Завжди вимикайте з мережі електричні, особливо нагріваються, прилади при виході з будинку.