Як навчити дитину вимовляти букву "з". Як навчитися вимовляти букву с.

Дитину , погано вимовляє ті чи інші звуки, деколи складно зрозуміти. Через це у нього можуть виникнути проблеми в спілкуванні, внаслідок яких дитина стає нервовою і замкнутим. Але це тільки півбіди. Якщо вчасно не поставити дитині потрібний звук, надалі у нього можуть виникнути проблеми і з письмовою мовою.
Інструкція
1
Починайте займатися промовою дитини, якщо до 2,5 років він не вимовляє або вимовляє неправильно звук [с]. На даному етапі буде достатньо домашніх занять. Артикуляційна гімнастика допомагає зміцнити мовний апарат малюка і підготувати його до вимови проблемних звуків. Заняття необхідно проводити у формі гри, бажано перед дзеркалом. Його тривалість не повинна перевищувати п'яти хвилин, а от кількість щоденних занять може бути будь-яким, особливо якщо дитині до смаку таке проведення часу.
2
Попросіть дитину посміхнутися і висунути язичок, потім покласти його на розслаблену нижню губу і злегка потьопала губами, вимовляючи пя-пя-пя. Коли дитина навчиться правильно справлятися з цією вправою, можна запропонувати йому інші, більш складні, але цікаві.
3
Нехай дитина відкриє рот і злегка посміхнеться. Попросіть його в такому положенні по черзі доторкатися язиком до зовнішньої і внутрішньої сторони верхніх зубів. Потім нехай виконає те ж вправу з нижніми зубами.
4
Навчіть малюка робити мовою човник. Нехай він висуне мову і постарається підняти його бічні краї так, щоб у центрі мови утворилася западина. Ця вправа нелегко дається навіть деяким дорослим, але воно вчить малюка володіти своїм артикуляційним апаратом, що вкрай важливо при постановці звуків.
5
Коли логопедична гімнастика освоєна, можна приступати до постановки звуку. Попросіть дитину затиснути зубами ковпачок від ручки, а потім акуратно подути, направляючи повітряний струмінь прямо в нього.
6
Якщо попередній спосіб не допоміг, можна скористатися аналогічним, не менш дієвим. Нехай дитина широко посміхнеться і в цьому положенні упреться язичком в нижні зуби. Покладіть на кінчик язика зубочистку (попередньо облом гострі кінці) і попросіть дитину сильно подути на її підставу. Ви почуєте чіткий звук [с]. Коли дитина навчиться з легкістю робити цю вправу, зубочистку потрібно прибрати.
Корисна порада
Якщо самостійні заняття не дали результату, зверніться до логопеда. Він в короткі терміни навчить дитину вимовляти складний для нього звук.