Як посадити кімнатний квітка. Як посадити квітку з аркуша.

Рідкісний будинок обходиться сьогодні без кімнатних рослин. Вони прикрашають наше житло, вносять душевну гармонію і яскраве розмаїття в наше життя, допомагають відволіктися від міської суєти, поганої погоди і смутну настрою. Чуть-чуть любові і терпіння - і наш будинок наповнюється соковитими фарбами літа або насиченою зеленню тропіків. Однак щоб все відбувалося саме так, треба знати основні правила посадки і вирощування кімнатних рослин.
Вам знадобиться
  • - квітковий горщик;
  • - керамзит для дренажу;
  • - живильний грунт.
Інструкція
1
Почніть з покупки квіткового горщика. Його габарити повинні відповідати формі і розміру обраного квітки. Слід враховувати, що стрижнева коренева система одних рослин вимагає вузьких і глибоких ємностей, а поверхнева мичкова коренева система - дрібних і широких. Квіткові кашпо - оптимальний варіант для ампельних рослин. Погортайте спеціальну літературу, порадьтеся з продавцем-консультантом квіткового магазину. Головне, щоб ви добре уявляли, які квіти ви хочете завести у себе вдома і заздалегідь визначили для них місце (на підвіконні, на підлозі, на стіні, на стелажах, полицях і т.д.).
2
Якщо ви хочете, щоб ваші горшки були оригінальні і неповторні, купите прості неглазуровані горщики і самостійно розфарбуйте їх, покрийте лаком, прикрасьте аплікаціями з намистин, гудзиків, стрічок, плодових насіння і кісточок. Фантазуйте.
3
Підготуйте грунт. У квіткових магазинах сьогодні продаються готові суміші практично для всіх видів кімнатних квітів. На відміну від приготовленої самостійно землі, придбана в спеціалізованому магазині пройшла промислову обробку, завдяки чому гарантує відсутність в ній сміття і шкідливих домішок, екскрементів тварин, личинок комах і насіння бур'янів. Більш того, в таких сумішах присутній цілий набір необхідних поживних речовин (макро- і мікроелементів), тому посаджені в них квіти довго не вимагають підгодівлі.
4
Влаштуйте на дні горщика хороший дренаж з керамзиту, гравію або річкових/морських ледешков. Засипте землю, зволожите грунт, зробіть в центрі поглиблення і посадіть квітка , куплений вами в магазині, на ринку або подарований друзями, колегами, родичами (можливо, вкорінений вами з держака або гілочки вподобаного рослини). Можете прикрасити «територію» навколо вашого квітки, посипавши на поверхню ґрунту кольоровий дренаж або поклавши красиві камінці.
5
Поливайте вашу посадку відповідно до виду квітки. Про особливості поливу почитайте у відповідній літературі або знайдіть інформацію в інтернеті або проконсультуйтеся у фахівця. Дізнайтеся, чи любить ваша рослина вологість і якщо так, придбайте зволожувач повітря або обприскувач (пульверизатор) і не забувайте обприскувати квітка . Якщо квітка має великі листя, частіше протирайте їх вологою м'якою губкою.
Корисна порада
Для поливу кімнатних рослин краще придбати лійку з довгим вузьким носиком, щоб можна було поливати під самий корінь і не сильним струменем; При бажанні можна прикрасити кімнатна рослина за допомогою аксесуарів, які продаються в будь-якому квітковому магазині. Це можуть бути маленькі райські пташки, сонечка, гномики, ельфи і т.д., які можна чіпляти за краєчок горщика, на листя рослини або просто встромляти в землю. Задача деяких декоративних керамічних статуеток полягає не тільки в тому, щоб прикрашати квітка, а й здійснювати крапельний полив.