Як посадити гортензію. чи можна садити гортензію восени.

Гортензія - справжня окраса саду. Розкішні квіти дивовижні, їх краса, різноманітність і колірна палітра вражають. Буйство суцвіть білого, пурпурного, рожевого і навіть синього кольору, що вінчають довгі квітконоси, радують око і викликають захоплення. Навіть листя гортензії, яскраво-зелені і м'які, приємні погляду. Посадити і виростити гортензію нескладно, треба лише знати певні правила.
Вам знадобиться
  • - саджанець гортензії;
  • - лопата;
  • - лійка;
  • - грунтова суміш (при необхідності);
  • - мульча.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем для гортензії у вашому саду. Це один з найважливіших моментів при посадці даного квітки. По-перше, це допоможе визначитися з конкретним видом гортензії, адже деякі види досягають висоти більше 3-х метрів, інші - низькорослі і пишні. При виборі місця ви повинні врахувати присутність сонячного світла - в які години і як довго квітка буде його отримувати. Гортензія любить максимум сонячного світла вранці і тінь після обіду. Ділянка, на якій ви плануєте посадити гортензію , має бути захищений від вітру. Не переносить квітка і протягів, він просто почне в'янути і зрештою зачахне. До складу грунту гортензія невибаглива, проте любить суміш декількох земель (листовий, дернової, піщаної і т.д.). Навіть якщо це посушлива територія, хороший полив все поправить.
2
Кращий час для посадки гортензії - початок осені. На ділянці, який ви визначили для квітки заздалегідь, викопайте посадкову лунку. Вона повинна бути вдвічі більше, ніж ком з кореневою системою саджанця в ємності (горщику, банку, контейнері і т.д.), який ви купили в магазині або на ринку. Якщо грунт в даному місці тверда, глибина лунки повинна бути викопана з урахуванням довжини майбутнього кореня дорослої рослини, а потім присипана пухкою землею. Бажано насипати в лунку компост (кілька лопат). Зволожите місце посадки.
3
Вийміть саджанець з контейнера, злегка струсіть кореневий кому, обережно розправте корінці. Посадіть в лунку на таку глибину, щоб ком з кореневою системою розташовувався трохи вище рівня грунту. Присипте місце посадки сумішшю компосту і дернової землі.
4
Злегка ущільніть грунт (примніть) навколо саджанця. Помірно полийте. Вода при цьому повинна вільно проникнути в ґрунт, а не застоюватися на поверхні (якщо таке трапилося, тонкої паличкою проткніть землю в декількох місцях, добийтеся, щоб вода пішла з поверхні).
5
Замульчуйте грунт хвоєю, великими тирсою або размельченной деревної корою.
Зверніть увагу
Перш ніж розводити у своєму саду гортензію, дізнайтеся все про правильне вирощуванні даного виду квітки. Справа в тому, що гортензія вимагає обрізки і запилення, і тільки при грамотному проведення даних процедур вона буде радувати вас яскравим різнобарв'ям і здоровим виглядом.
Корисна порада
Якщо ви висаджуєте відразу кілька рослин в ряд (або квадратом, овалом), то витримуйте відстань між саджанцями в 1-1,5 метра; В посадкову лунку можна додати органіку, гранульований суперфосфат, сечовину або сірчанокислий калій. В цьому випадку протягом 2-х років після посадки гортензію не підживлюють.