Як отримати сульфат заліза.

Сульфати заліза - це неорганічні хімічні речовини, вони діляться на різновиди. Існує двовалентний сульфат заліза (2) і тривалентний сульфат заліза (3). Є багато способів отримання цих сірчанокислих солей.
Вам знадобиться
  • Залізо, сірчана кислота, вода, мідний купорос, пірит, залізний сурик, нітрит калію, хлорид заліза.
Інструкція
1
За допомогою напилка або наждака нагострити трохи залізної стружки. Потім, помістіть її в кислотостійку тару і залийте розведеною сірчаною кислотою. Кислота буде реагувати з залізними стружками з виділенням водню і утворенням сульфату заліза (2).
2
Візьміть трохи дистильованої води і розчиніть в ній невелику кількість мідного купоросу. Далі, помістіть в розчин подрібнене залізо. Так як в електрохімічному ряді напруг залізо знаходиться лівіше міді, то воно витіснить мідь з розчину її солі з утворенням сульфату заліза (2), а сама мідь випаде в осад.
3
Візьміть кислототривкі ємність і налийте в неї концентровану сірчану кислоту. Потім, помістіть в неї трохи дисульфіду заліза (пірит) і нагрійте вміст. При реакції буде виділятися оксид сірки і утворюватися сульфат заліза (3).
4
Помістіть в пробірку невелику кількість оксиду заліза (3) (залізний сурик) і залийте його сірчаною кислотою. Після цього нагрійте пробірку, в результаті реакції буде утворюватися вода і сульфат заліза (3).
5
Візьміть розбавлену сірчану кислоту і помістіть в неї нітрит калію. Ретельно перемішайте розчин і помістіть в нього трохи сульфату заліза (2). У результаті реакції буде утворюватися оксид азоту, вода, сульфат калію і сульфат заліза (3).
6
Візьміть концентровану сірчану кислоту і помістіть в неї трохи хлориду заліза. Потім, нагрійте розчин. У результаті реакції буде утворюватися сульфат заліза (2) і виділяться хлороводород.
7
Приготуйте водний розчин сульфату заліза (2) і просто залиште його на повітрі відкритим. Через деякий час під дією кисню повітря сульфат заліза (2) окислиться, внаслідок чого, він перейде в сульфат заліза (3).