Як підібрати правильно за кольором шпалери. Як правильно підбирати меблі до шпалер і до підлоги.

Вдале оформлення стін квартири - найважливіша частина будь-якого ремонту. Перевага, як правило, віддається одному з двох варіантів: забарвленні або обклеювання шпалерами. Якщо ви підбираєте шпалери , головною турботою стає пошук цікавої текстури та кольору цієї «одягу стін».
Інструкція
1
Вирушаючи в магазин шпалер, візьміть з собою не тільки записи про необхідний метражі рулонів, а й пам'ятку з іншого потрібною інформацією: - про природної освітленості тієї або іншої кімнати; - її конфігурації; - функціональному предназначеніі.Вспомніте про загальні характеристики обираних матеріалів за колоритом: колір може бути теплим або холодним, відтінки - яскраві або темні.
2
Якщо ваша кімната виходить вікнами на південь і добре освітлена, рекомендуються шпалери холодного тону (сірі, блакитні, зелені, бузково-блакитні, сіро-зелені). Якщо кімната затемнена, вибирайте шпалери теплих тонів. Хороша в цьому випадку обробка шпалерами світло-золотистих, світло-кремових, світло-бежевих, світло-лимонних тонів. «Теплоту» приміщенню також дадуть рожеві, помаранчеві, жовтувато-зелені тони.
3
Як врахувати колір шпалер і його сполучуваність з іншими фарбами інтер'єру - кольором меблів, штор, великого декору? Якщо красиві меблі з її виразною оббивкою - головна прикраса вашого інтер'єру, то шпалери слід підбирати неяскраві і з непомітним малюнком. Також рекомендуються спокійні тони для стін, якщо в кімнаті домінують дорогі яскраві штори. А от якщо портьєри вами ще не куплені, а ви любите шпалери з вираженим орнаментальним малюнком, то й майбутні завіси придбайте гладкі, однотонні. Для цього корисно знати про гармонійність тих чи інших тонів в «ансамблі». Наприклад, коричневий колір гармонує з помаранчевим, бежевим; малиновий - з перлинно-сірим, рожево-ліловим; солом'яно-жовтий і золотистий - із зеленим; колір морської води - з волошковим і т.д.
4
Якщо потрібно обклеїти маленьке, але високе приміщення, спробуйте скомбінувати по кольором кілька зон: нижню частину стіни обклеїти шпалерами більш щільного кольору, верхню - більш світлого. Справа смаку - використовувати при обробці приміщень фото шпалери . Як правило, вибирають для них одну з чотирьох стін, обклеєних шпалерами в стриманих тонах і в тій кімнаті, де мало меблів і де хочуть залишити відчуття простору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7qxWORqiEWg
Зверніть увагу
Часто при обклеюванні шпалерами для їх окантовки використовують бордюр. Не забувайте: якщо ви вибрали рісунчатие шпалери, то бордюр повинен бути однотонним і в кольоровій гамі, що гармонує з основним полотном.
Корисна порада
При обклеювання стін шпалерами враховується їх сполучуваність з кольором дверей. Не завжди хороший, наприклад, контраст кольорових стін і білих дверей. Один з варіантів пом'якшення цього контрасту - забарвлення дверей в світло-кремовий, світло-охристий або інший відповідний колір, покриття їх лаком потрібного тону.
Найдемократичніший і бюджетний спосіб змінити інтер'єр - наклеїти нові шпалери . Однак, прийшовши в магазин оздоблювальних матеріалів, легко розгубитися від різноманіття продукції, пропонованої виробниками шпалер. Раптом з'ясовується, що ті бувають не тільки різних кольорів, але відрізняються також фактурою і навіть матеріалами, з яких виготовлені. Як же вибрати?
Інструкція
1
Приймайте до уваги кількість світла в приміщенні, його розміри і форму. Для маленьких кімнат не підходять шпалери з яскравими великими орнаментами, так само, як і щільні насичені кольори стін. Пам'ятайте: темні кольори крадуть об'єм. Дуже важлива і «температура» кольору. У приміщенні з вікнами на північ обклеювання стін «холодними» блакитними шпалерами стане не кращим рішенням. Зате в південну кімнату такі шпалери привнесуть свіжість і прохолоду.
2
Не забувайте про те, що шпалери - фон для меблів і предметів інтер'єру. І тому підбирайте їх так, щоб вони отенялі, а не затьмарювали собою ваші крісла, шафи, дивани і столики.
3
Підбирайте шпалери так, щоб їх колір поєднувався з квітами текстилю (штор, покривал, скатертин та серветок), а також меблів і елементів декору. Всі оздоблення кімнати повинно скласти єдиний колірний ансамбль. Для цього, вибираючи шпалери , намагайтеся уявити, як на їх фоні буде виглядати ваш інтер'єр. Якщо є можливість, прикладіть шматочок вподобаних шпалер до стіни в кімнаті, яку збираєтеся оновити, і оцініть, наскільки їх колір гармонує з іншими деталями інтер'єру.
4
Для приміщень, не надто часто потребують прибирання, вибирайте шпалери паперові або велюрові. При всіх своїх видатних декоративних якостях вони погано переносять механічні дії, легко забруднюються. Також житлові приміщення можна обклеїти шпалерами під фарбування - флізеліновимі або склошпалерами. Їх переваги в тому, що стіни під такі шпалери не потребують вирівнюванні, а самі шпалери можуть витримати до десятка фарбувань. Це дуже актуально для людей, що люблять постійно щось міняти в інтерьере.Существуют і більш екзотичні види шпалер: текстильні, металізовані, фото шпалери , придатні для застосування в житлових приміщеннях з низькими рівнями забруднення і вологості. Вибирайте на свій смак.
5
Для приміщень, часто піддаються забрудненню, купуйте миються шпалери . До них, зокрема, відносяться традиційні вінілові з гладкою або спіненої поверхнею, що складаються з двох шарів - нижнього паперового і верхнього поліхлорвінілового. Такі шпалери добре маскують дефекти поверхні стін, влагоустойчиви, прекрасно переносять незначні механічні пошкодження і не вигоряють на сонці.
Корисна порада
Вибравши шпалери, не забудьте підібрати шпалерний клей. Для кожного виду шпалер він свій.