Як зробити світиться рідина. светящеяся вода Як зробити.

Існують різні види свічення, але всіх їх об'єднує одне - вони викликають захоплення спостерігачів. Те саме фокусів, приготування світяться рідин незвично, але має наукове пояснення, а при правильній подачі стимулює інтерес до хімії. Правда без візиту в аптеку або навіть в магазин хімреактивів тут не обійтися. Але результат вартий зусиль - зачаровують досліди не тільки допоможуть зайняти дитину, але і пояснять йому, що таке хемілюмінесценція.
Вам знадобиться
  • люмінол 2-3 г
  • Вода 100 мл
  • Перекис водню 3% (аптечна) 80мл
  • Червона кров'яна сіль 3г (або мідний купорос, хлорне залізо, або 30мл диметилсульфоксиду)
  • 0,1н.раствор їдкого натру (NaOH) 10мл (35г їдкого калію, КОН)
  • Флуоресцентні (важливо!) барвники:
  • рубро (червоний), еозин, флуоресцеїн, діамантовий зелений
  • 2 пробірки або колби
Інструкція
1
люмінол, або гідразид 3-амінофталевой кислоти, - жовтий порошок, який в нейтральних і кислих розчинах дає блакитне світіння. Він легко окислюється перекисних сполуками в лужному середовищі в присутності іонів зі змінною валентністю (іонів заліза, міді, сірки). Візьміть чисту колбу. Налийте в неї 100 мл води. Розчиніть 2г порошку люминола у воді.
2
Додайте в цю ж колбу перекис водню.
3
Додайте щіпку кров'яної солі (K3Fe (CN06). Її можна замінити більш доступним мідним купоросом (CuSO4), а також хлорним залізом (FeCl3), диметилсульфоксидом (аптечний «Димексид»). До речі, в гемоглобіні крові містяться іони двовалентного заліза, тому навіть кров може використовуватися в цьому досвіді (що і використовується в слідчих органах для виявлення слідів крові). Але для досвіду достатньо взяти кров зі свіжого шматка свинини, окосту, і розвести її водою - столової ложки такого розчину буде достатньо.
4
подщелочив розчин, додавши їдкого натру. Вимкніть світло, і побачите, як рідина в колбі світиться яскравим блакитним світлом.
5
Щоб змінити блакитне світіння на інший колір, додайте до розчину будь флуоресцентний (обов'язково) барвник. Діамантовий зелений, рубро, еозин будуть перехоплювати випромінюються люмінолом кванти світла, і перєїзлучать їх на більш низькій частоті, даючи інші кольори.
6
Використовуючи в дослідах диметилсульфоксид, не слід розчиняти люмінол у воді, оскільки перший продається в рідкому вигляді. Відразу змішайте в колбі їдкий калій (обережно!), Диметилсульфоксид та 0,1г люминола. Закрийте колбу пробкою і добре потрясіть. З'являється тривалий, яскраве блакитне світіння (колір якого також можна міняти флуоресцентними барвниками). Коли світіння слабшає, відкрийте пробку колби і впустіть трохи повітря - воно знову посилиться.
Зверніть увагу
Обережно працюйте з лугами!