Як писати диплом правильно.

Написання дипломне роботи - це неодмінна умова закінчення будь-якого університету. Написавши і захистивши свою роботу, студент отримує диплом державного зразка, що дає йому право працювати за отриманою спеціальністю. Щоб успішно закінчити навчальний заклад, необхідно знати, як написати дипломну роботу.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, папір, ручка, навчальні матеріали - посібники, книги, журнали.
Інструкція
1
Виберіть тему дипломної роботи зі списку, який надає кафедра. Вибираючи тему, зверніть увагу на близькі вашої спеціальності і зрозумілі особисто вам напряму. Не сподівайтеся, що можна буде скачати дипломну роботу з інтернету - в університетах перевіряють всі роботи на плагіат.
2
У відповідність з темою, почніть вивчення літературних джерел, з цією метою вирушайте до бібліотеки. Вивчайте підручники, методичні посібники, монографії, перегляньте періодичні видання. Вибирайте те, що відповідає вашій тематиці, виписуйте назви підручників та номери сторінок, з яких ви використовуєте матеріал. Після узагальнення і огляду літературних джерел, складіть план своєї дипломної роботи, узгодьте його з керівником вашого дипломного проекту.
3
Почніть писати роботу, відповідно до пунктів плану. У вступі вкажіть мета дипломної роботи, задачі, які вирішувалися в процесі її написання, а також зміст роботи. У висновку зробіть основні висновки по темі дипломної роботи. Оформіть список використаної літератури та додатку.
Зверніть увагу
Оформляйте роботу у відповідність до вимог, що висуваються до оформлення дипломних робіт у вашому ВУЗі. В іншому випадку, ваша робота буде відправлена на доопрацювання і захист не відбудеться.
Корисна порада
Пишіть дипломну роботу самостійно, оскільки захищати її доведеться особисто вам. Захист пройде успішно лише в тому випадку, коли студент знає, про що йдеться в його роботі.
Диплом - підсумкова наукова робота, яку належить написати кожному випускнику вузу. Для початку знадобиться визначитися з темою диплома, його структурою і змістом, зробити це ви можете спільно зі своїм науковим керівником.
Інструкція
1
Ви почнете писати диплом тільки після того, як обговоріть зі своїм науковим керівником його безпосередній зміст. Ви маєте право працювати над дипломом разом з педагогом, який спеціалізується на темі вашої роботи, а також з викладачем, якого порекомендує вам декан факультету. Прислухайтеся до порад наукового керівника, якщо ви з чимось не згодні, спробуйте аргументовано пояснити свою точку зору. Поводьтеся наполегливо, працюйте і пропонуйте керівнику власні ідеї, пам'ятайте про те, що успіх дипломної роботи залежить не тільки від вас, але і від нього.
2
Дипломна робота повинна являти собою продовження всіх створених раніше курсових. По суті, це квінтесенція всієї наукової роботи, якою ви займалися протягом усього часу навчання. У тому випадку, якщо написати подібну роботу не вдасться, можна скористатися списком тем, які пропонуються вашій кафедрою. В деяких випадках студенти воліють брати тему, в якій ніхто на факультеті не розбирається. Тут є свої плюси і мінуси: мало хто зможе «завалити» вас на захисті, в той же час ніхто не зможе надати вам посильну допомогу.
3
Визначившись з темою, почніть читати підручники, наукові статті та монографії, відповідні їй. Перша частина вашого диплома - теоретична, повинна бути базою всієї роботи. При написанні матеріалу спирайтеся на концепції вже відомих авторів наукових публікацій, тоді ви зможете самі для себе зрозуміти суть вашого дослідження. У другій частині дипломної роботи ви повинні будете представити до розгляду свій власний матеріал.
4
В середньому обсяг диплома коливається від 70 до 120 сторінок. Всі питання, пов'язані з оформленням, ви зможете уточнити у співробітників кафедри, на якій ви пишете диплом. Намагайтеся постійно контактувати зі своїм науковим керівником і обговорювати з ним роботу, періодично демонструйте йому ваші напрацювання.
5
Коли ви і ваш науковий керівник вважаєте, що дипломна робота готова, необхідно представити її науковому опонентові для рецензування. Опонент повинен вказати вам на всі помилки, допущені в дипломі, при цьому він заздалегідь підкаже, які з них ви повинні виправити до захисту, а які з них можна обговорити під час вашого підсумкового іспиту. Пам'ятайте про те, що всі виправлення в дипломну роботу ви повинні вносити тільки після обговорення їх з науковим керівником. Зазвичай опонент призначається завідувачем кафедрою, втім, ви можете заздалегідь подбати про те, щоб ваш диплом дістався для рецензування викладачеві, з яким у вас склалися хороші стосунки.
6
В деяких вузах поширена практика передзахисту, коли студенти виступають з презентацією своїх наукових робіт перед викладачами кафедри. Дана процедура необхідна для того, щоб виявити слабкі місця дипломів і спробувати усунути недоліки перед захистом, вона зазвичай проводиться за 2-3 тижні до іспиту, тому у вас буде достатньо часу, щоб підготуватися. Якщо вам будуть задавати занадто багато питань, не турбуйтеся, це потрібно для того, щоб ви зрозуміли механізм правильного створення дипломної роботи.