Як почистити замшеве сумку в домашніх умовах.

Замша є красивим, м'яким і ніжним виглядом шкіряних виробів. Не дивно, що й догляд за нею потрібно делікатний і грамотний. На замшевого сумці зазвичай швидко починає блищати ремінець і верхня частина - те місце, де ви найчастіше беретеся руками при відкриванні/закриванні. Та й плями іншого походження, а також потертості вимагають своєчасної чистки і повернення замші первісного вигляду. Самий розумний вихід - здати сумочку в хімчистку. Але якщо це з якихось причин неможливо, треба не впадати у відчай, а почистити улюблену сумку в домашніх умовах. Є кілька простих і доступних способів.
Вам знадобиться
  • 10-відсотковий нашатирний спирт
  • Питна сода
  • Знежирене молоко
  • Оцет
  • Натуральна волосяна щіточка з жорсткою щетиною
  • Аерозоль для замші
  • Канцелярський ластик
  • Наждачний папір № 0
Інструкція
1
Приготуйте розчин з однієї чайної ложки 10-відсоткового нашатирного спирту і чотирьох чайних ложок води. Протріть проблемні місця сумочки ватяним тампоном, змоченим в розчині. Сохнути сумка повинна природним шляхом, тобто не треба її класти на батарею або пропрасовувати праскою.
2
Приготуйте суміш, за допомогою якої ви можете значно освіжити і навіть оновити вигляд вашої замшевого сумки. Візьміть половину чайної ложки знежиреного молока і стільки ж питної соди, перемішайте. Отриманою сумішшю протирайте місця забруднень. Залиште на кілька хвилин, потім протріть ватяним тампоном, змоченим в чистій воді або в слабкому розчині оцту.
3
Колись жінки чистили замшу за допомогою скоринки бородинского хліба і звичайної щітки. Слабо, але допомагало. Сьогодні вони купують щіточки Саламандра і, хоча вони призначені для замшевого взуття, для чистки сумок вони цілком годяться. Тим більше що у продажу є щіточки різних розмірів. Для посилення ефекту придбайте разом зі щіточкою аерозоль для замші або універсальний аерозоль (в тон сумочки або безбарвний). Згодяться і жорсткі одежні щітки з натурального волоса з короткою щетиною.
4
Звільніть сумочку від вмісту. Налийте в таз окріп і над ним (на відстані 1-1,5 м) повісьте сумку. Нехай повисить над паром 5-10 хвилин. Потім потріть залисніли місця і плями, якщо вони є, жорсткої щіточкою. Не треба застосовувати силу, ви ризикуєте "зняти" замшевий шар. Рухи повинні бути несильні, але тверді. При роботі ви повинні самі відчути, відчути, з якою силою слід терти замшу.
5
Можете перейняти практику чистки замшевих сумочок за допомогою звичайного канцелярського ластику або наждачного паперу № 0. Особливо добре чистяться цими предметами залисніли згини сумки і ремінці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lvzSZ02QCkE
Зверніть увагу
Замша - примхливий матеріал, коли мова заходить про її миття та чищення, через незнання можна просто загубити дорогу річ. Тому доцільніше здати замшеве сумку в спеціалізовану хімчистку, там професійно зроблять чищення за допомогою органічних реагентів. На сьогоднішній день це вважається найкращим способом очищення замші.
Корисна порада
Коричневу сумку можна чистити губкою, змоченою в кавовій гущі.