Як зробити самому з дерева йо-йо. Як зробити йойо в домашніх умовах.

Йо-йо - дивовижна іграшка і тренажер дрібної моторики одночасно. За останні кілька десятків років популярність цього гаджета серед європейської молоді зросла в десятки разів. Зараз мода дійшла і до Росії. Незважаючи на те, що на вигляд іграшка представляє з себе шматок пластику або металу на ниточці, професійні моделі коштують від 300 доларів, що ускладнює покупку для російських хлопців. Однак є один вихід - зробити йо-йо самому.
Вам знадобиться
  • підшипники, сантиметрова кругла вісь, пару дерев'яних брусків, міцна мотузка.
Інструкція
1
Підберіть потрібний розмір. Зробити йо-йо стандартних розмірів з дерева не вийде, так як даний матеріал занадто важкий, а значить робити доведеться кілька зменшену версію. У цьому є свої плюси - простіше управляти іграшкою під час трюків, і мінуси - при великій швидкості виконання трюків складно тримати концентрацію через малого розміру.
2
Купіть в магазині підходящі підшипники. Ви, звичайно, можете обійтися і просто невеликий сполучної віссю, але тоді цей варіант буде далекий від досконалості.
3
Підібравши хороші варіанти під ваш розмір дисків, знайдіть сполучну вісь, на яку будуть кріпитися інші деталі. Її можна зробити з олівця або іншого ідеально круглого предмета.
4
Визначтеся з деревом для дисків. Чим легше буде дерево, тим краще. Однак якщо ви виберете занадто м'яку деревину, будьте готові до недовговічності вашої іграшки. Хочеться того чи ні, йо-йо "обраховує" всі кути, які тільки можливо, що і пояснює її недовговічність.
5
Випиляєте однакові круглі диски лобзиком або іншим підручним інструментом. Намагайтеся це робити без сколів і дерево підбирати без сучків і інших негативних дефектів.
6
Обробіть заготовки шкіркою і зважте. Іноді мало на око визначити, однакові частини чи ні. Простіше зважити і переконатися в тому, що вага збігається.
7
При можливості зробіть у обох половинок скіс у внутрішню частину - це дозволить виконувати деякі трюки.
8
Пропиляєте отвір для підшипників або просто з'єднайте половинки з віссю за допомогою клею. Все, що вам залишається - це знайти підходящу мотузку довжиною 100-120 сантиметрів (залежно від вашого зростання) і насолоджуватися.
Іграшки з дерева дуже подобаються дітям, особливо якщо вони зроблені батьківськими руками при безпосередній допомозі самих хлопців. При цьому не потрібно бути професійним столяром, дерев'яну качку можна зробити навіть не володіючи якимись спеціальними навичками.
Вам знадобиться
  • - шматки дерева товщиною не менше 1 см
  • - шаблон
  • - принтер
  • - копіювальний папір
  • - лобзик або пила
  • - пилочки
  • - наждачний папір
  • - фарби
Інструкція
1
Якщо вам важко буде випилювати іграшку з товстого шматка дерева, ви можете зробити кілька однакових заготовок з фанери і склеїти їх за допомогою звичайного клею.
2
Знайдіть в інтернеті зображення качки з добре пізнаваним силуетом, збережіть його на свій комп'ютер, роздрукуйте картинку за допомогою принтера на аркуші форматом А4.
3
Розстелите на дереві копіювальний папір, зверху накладіть роздрукований малюнок, обведіть його по контуру, добре натискаючи на олівець чи ручку. Або виріжте малюнок і просто обведіть його чорним олівцем.
4
Випиляєте качку лобзиком. Відшліфуйте зрізи пилочкою і наждачним папером, щоб дитина не скалку при грі руку.
5
Разом з дитиною розмалюйте качку з обох сторін.
6
Іграшку можна залишити цілою, а можна і розпиляти на 5-10 частин, створивши таким чином саморобний паззл, який дитина буде збирати і розбирати з величезним задоволенням.
Корисна порада
Замість качки можна взяти будь-який інший персонаж, що володіє добре впізнаваним нескладним силуетом.