Як робити рис для суші. рис для суші просто.

Будь суші неможливо приготувати без правильного звареного рису. Рис - основна складова цього популярного японського блюда. Саме тому правильно зварити його так важливо. В японських ресторанах існують спеціальні кухарі, які спеціалізуються саме на приготуванні рису для суші . Тим, хто хоче навчитися готувати суші будинку, почати доведеться з освоєння мистецтва приготування правильного рису.
Вам знадобиться
  • На 4 великих рулону (футомакі) або 10 маленьких рулонів (хосомакі)
  • 500 г рису
  • 600 мл води
  • 60 мл рисового оцту
  • 30 г цукру
  • 5 г солі
Інструкція
1
Для суші підійде не всякий рис. Якщо коротко, він повинен бути білим, полірованим, Круглозерний і коротким. Для перших дослідів можна взяти той, що продається в супермаркетах з позначкою «Для суші ». Надалі ви можете купувати дорогі марки в спеціалізованих магазинах японських продуктів. Кращим рисом для суші вважаються наступні марки Kokuho Rose, Tamaki Gold, Tamanishiki, Nozomi and Yume.
2
У першу чергу вам потрібно підготувати tezu або оцтову воду. Для цього слід змішати 250 мілілітрів чистої кип'яченої води, 30 мілілітрів рисового оцту і 5 мілілітрів солі.
3
Промийте рис під проточною водою. Рис потрібно мити доти поки вода не стане прозорою. Це робиться для того, щоб змити з рисинок рисову пудру. Потім потрібно буде дочекатися поки промитий рис висохне. Багато нехтують цим кроком, і варений рис у них виходить жорстким, адже всередині промитого рису накопичилася холодна вода і, коли оболонка вже готова, серцевина залишається сирою.
4
Найкраще варити рис в рисоварці, але якщо у вас її немає, то можна зробити це і на звичайній плиті. Для цього потрібно взяти велику каструлю з товстим дном, насипати рис і залити водою так, щоб вона була вище крупи на 3-4 сантиметри. Якщо вам важко визначити рівень води на око, просто опустіть палець у воду так, щоб він торкнувся рису. Вода повинна доходити до другої фаланги. Поставте каструлю на вогонь і доведіть рис до кипіння. Накрийте каструлю кришкою, зменшіть вогонь до мінімуму і варіть рис ще 18 хвилин. Зніміть каструлю з плити і, не знімаючи кришку, відставте в сторону ще на 15 хвилин.
5
За цей час приготуйте миску для суші . Вона повинна бути дерев'яною і широкою. У Японії їх називають суші -оке або хангірі. Пориста деревина поглинає вологу, а велика площа дозволяє рису охолоджуватися рівномірно. Протріть миску бавовняним рушником, змоченим у оцтової воді.
6
Перекладіть рис в миску і додайте чверть оцтової води. Обережним акуратним рухом, дерев'яною лопаткою почніть його перемішувати. Ваше завдання відокремити рисинки один від одного, просочити їх tezu, а не зліпити з них єдину масу. Поступово влийте решту оцтову воду, не забуваючи обережно перемішувати рис.
7
Тепер вам дуже знадобиться вентилятор. Якщо його у вас немає, доведеться взяти в руки щось, чим ви зможете обмахувати рис, видаляючи зайву вологу. Сушити рис потрібно 5-6 хвилин.
8
Зберігати такий рис можна не більше 4-5 годин, накривши чистим бавовняним рушником.