Як навчитися робити м'які меблі.

Облаштуванням власного житла займається практично кожна людина. Хтось замовляє дорогі послуги дизайнера, який розробляє новий стиль приміщення, а хтось виступає сам в ролі дизайнера. Але дуже часто в магазинах продається меблі , яка не подобається вам. Що ж робити в такому випадку? Зробити меблі самому!
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки;
  • - поролон;
  • - матеріали для роботи з деревом;
  • - клей;
  • - цвяхи ;
  • - обшивка;
  • - степлер із залізними скобами;
  • - креслярські прінадлженості.
Інструкція
1
Насамперед подумайте про те, яка меблі вам потрібна. Варто подумати і про її функціональності. Від цього буде залежати вибір матеріалу. Розробіть креслення, за якими ви створите меблі . Не бійтеся витратити час на виконання креслення. Правильно зроблений креслення дозволить вам уникнути помилок при роботі з матеріалом. Ретельно зніміть виміри. Слід спиратися на розміри того місця, де ви хочете розташувати вашу меблі .
2
Після виготовлення докладного креслення можна переходити безпосередньо до процесу виготовлення. Рекомендується починати з каркаса меблів. Каркас найкраще виконати з дерева. Для цього вам знадобляться дошки різної товщини. Величезний плюс дерева полягає в тому, що цей матеріал легко піддається обробці.
3
Виготовте всі окремі деталі майбутньої меблів. Для цього нанесіть розмітку на дошки. Ретельно промерьте всі частини. Після цього приступите безпосередньо до випилювання. Спробуйте зробити першу примірку з отриманих деталей. Вони повинні ідеально підходити один до одного. Якщо десь виявилися невідповідності, то слід акуратно підігнати деталі до повного збігу.
4
Задумайтесь про тип з'єднання деталей. Тут грає роль тип ваших меблів. Якщо в майбутньому планується меблі розбирати, то найкраще підійде "Лапкова" тип з'єднання, який дозволяє при необхідності розібрати меблі . Якщо ж меблі буде постійно використовувати в одному місці, то з'єднання можна виконати за допомогою цвяхів і клею. Зберіть всі деталі за кресленням, ретельно вбивши цвяхи. Слідкуйте за тим, щоб капелюшки цвяхів чітко входили в дерево і не випирали над поверхнею. Також слід акуратно користуватися клеєм. Після того, як всі деталі зібрані, саме час приступити в обробці заготовки. Всі гострі грані і кути слід обробити до отримання гладкою і округлої поверхні, щоб вони не промацували через оббивку.
5
Розпочніть виготовленню оббивки. Використовуйте в якості підкладки поролон завтовшки 5-6 сантиметрів. Обшивку можна вибрати будь-яку на ваш смак. Виготовте викрійки, за якими зробіть заготовки обшивки. Після цього можна приступати до прикріплення оббивки на дерев'яну заготовку. Використовуйте скоби. Намагайтеся кріпити їх так, щоб вони були найменше помітні. Також стежте за положенням оббивки. Вона не повинна їздити і збиратися на одну сторону. Коли оббивка буде прикріплена на заготовку, можна прикрасити меблі елементами декору.
Корисна порада
Ретельно продумайте креслення. Він відіграє величезну роль у виготовленні меблів.