Як навчитися все встигнути.

Термін цейтнот міцно увійшов в сучасне життя в кінці минулого століття. І якщо раніше він означав час на обдумування шахового ходу, то тепер все частіше вимовляється в переносному сенсі. Згідно із загальним тлумачним словником російської мови Tolkslovar.ru, крім шахового терміна, цейтнот означає гостру нестачу часу.
Вам знадобиться
  • годинник-будильник, список
Інструкція
1
Якщо приказка «Не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні» не діє, складіть список справ, починаючи з найголовніших. Зберігайте послідовність, що не стрибайте з одного на інше, в страху не встигнути переробити все. Навіть якщо за день ви зробили всього один-два пункти зі списку, радійте, адже це були найважливіші справи.
2
Їжте слона по частинах. Розділіть велику роботу, продумайте всі деталі. Замість того, щоб зітхати і хвилюватися про терміни, почніть робити хоч що-небудь. Збирайте інформацію, розширюйте джерела. Візуалізують свою перемогу над собою і над часом. Уявіть свою роботу виконаною, відчуйте відчуття, які ви випробуєте. Тримайте образ в голові, не забуваючи про те, що в нагороду вам дістанеться не тільки задоволення від власної праці, а й довгоочікуваний відпочинок.
3
Якщо через брак часу ви часто спізнюєтеся, спробуйте переводити годинник на 20-30 хвилин вперед. Це допоможе приходити куди-небудь вчасно без зайвого поспіху. Як правило, у цейтнотчіков на столі часто спостерігається «творчий безлад», тому намагайтеся тримати мобільний телефон, ключі, гаманець, візитницю, ручку і папір в одному місці. Так ви позбавите себе від зайвої стресовій біганини по будинку.
4
Дозволяйте собі висипатися. Сон - кращі ліки, тим більше, для цейтнотчіков. Уві сні людина набирається сил, відволікається від стресів і всіляких «треба», отриманих за день. Після сну працездатність помітно збільшується, а голова «народжує» все більше нових ідей.
5
Не нехтуйте фізичними вправами. Біг підтюпцем до громадського транспорту має місце бути, але краще замінити його на легку 10-15-хвилинну пробіжку по скверу в спокійній обстановці: з улюбленою музикою в навушниках або з приємним партнером. Навіть проста трихвилинна зарядка на робочому місці розворушить кров, розімне кістки, наповнить мозок киснем і свіжими думками.
Зверніть увагу
Енергетики і кофеїн не повинні стати головними помічниками в досягненні результату. Таурин, який міститься в енергетичних напоях, краще замінити на м'ясо і рибу.
Корисна порада
На відміну від разової браку часу, яка допомагає мобілізувати сили і струснути організм, хронічний цейтнот небезпечний для здоров'я. Чи не підтверджуйте приказку про те, що люди в першу половину життя заробляють гроші, нехтуючи здоров'ям, а всю другу половину витрачають їх на лікування. Ваша мета - не гонка, а саме життя.