Як пришити шторно стрічку.

В наш час неможливо пошити штори без використання універсальної декоративної тасьми - шторної ленти.Шторную стрічку використовують і для драпірування штор, і для ламбрекенів. Використовують її для практичної мети - кріплять до неї спеціальні гачки, якими штори утримуються на карнизах.
Вам знадобиться
  • Шторна стрічка, штори, ножиці, нитки.
Інструкція
1
Шторна стрічка - це смужка синтетичної тканини. Виконана така стрічка з різноманітних видів тканини. Буває прозорою і щільною. Для прозорої тканини використовуйте прозору шторну стрічку .
2
Кожна шторна стрічка має коефіцієнт збірки, який вказує витрата тканини на один метр готового виробу.
3
Купуйте якісну шторну стрічку , яка не дає усадку і не деформує тканину. Вона складається з 100% поліестеру.
4
Для роботи підготуйте шторну тканину, шторну стрічку шириною 2,5 см. І відповідного кольору нитки.
5
Підготуйте для обробки бічні зрізи майбутньої штори, щоб після подгибки вони вийшли рівні.
6
Для цього відступите трохи від краю і витягніть голкою дві нитки качка по довжині штори. У вас вийде своєрідна рівна доріжка. По ній відріжте ножицями нерівний край.
7
Підігніть необроблений верхній край штори на 2,5 см і проутюжьте. Для надійності приметайте.
8
До отриманого згину на виворітній стороні штори приметайте шторну стрічку , відступаючи від верхнього краю 0,5-1см.
9
Приметайте по бічних зрізах стрічку , загнув її разом з тканиною. Шторну стрічку підігніть на один раз, а шторних полотно на два рази. Разом з тасьмою підгин зробіть в один прийом.
10
Прітачать шторну стрічку з боків до штори.
11
Далі подверніте бічні зрізи разом зі стрічкою, приметайте і прітачать.
12
У процесі прітачіванія не прошу випадково мотузочки для стягування. Залиште з боків вільними кінці.
13
Стягніть мотузочки на необхідну вам довжину і закріпіть їх з боків. Ваша шторна стрічка пришита!
14
Для того щоб пришити більш широку шторну стрічку , вам необхідно прокласти ще одну строчку посередині тасьми. Рядок повинна бути паралельною верхньому краю. Тоді вона не буде настовбурчується.
15
Завдяки шторної стрічці ви позбудетеся від необхідності нашивати додаткові петлі.
Штори є одним з найважливіших елементів дизайну кімнат. Їх колір, драпірування, стиль дуже впливають на загальний вигляд житла. Тому дуже важливо зробити так, щоб штори були красивими, зшиті дуже акуратно і не вибивалися із загального інтер'єрного ансамблю.
Вам знадобиться
  • Штора
  • Шторна стрічка
  • Нитки
  • Ножиці
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Перед тим, як пришивати стрічку до нової шторі, потрібно визначитися зі стилем тієї кімнати, куди планується обновка. Якщо це дитяча кімната, то штору найкраще зробити зі світлої тканини, однослойную, і вона повинна бути з такого матеріалу, щоб її можна було часто прати. Якщо це кімната-кабінет, то туди краще повісити класичні прямі штори з невеликою драпіруванням. Якщо потрібно облагородити спальну кімнату, то тут зазвичай використовуються багатошарові штори з ламбрекенами, защипами і великими складками.
2
Від вибору типу штор залежить і вибір шторної стрічки. Купуючи стрічку , обов'язково враховуйте, на скільки зменшиться ширина шторного полотна після того, як стрічка затягнеться в складки і буфи. Чим пишніше плануються буфи, тим ширше потрібно буде купити тканину для штори.
3
Після того, як тканина і стрічка обрана, потрібно підготувати їх до пошиття штор. Шторну тканину і стрічку потрібно обов'язково випрати, щоб не відбулося усадки готової штори. Після цього тканину і стрічку потрібно відпарити, і приступати до пошиття виробу.
4
Стрічка для штор нашивається під верхній край штори, який підвертають. Потрібно пам'ятати, що шторна стрічка ширной до 4-5 см пришивається двома рядками. Тасьма шириною до 10 см пришивається трьома рядками. Якщо ж тасьма ширше, ніж 10 см - то чотирма.
5
Після цього тканину стягується за допомогою ниток в шторної стрічці. Обов'язково потрібно зв'язати нитки на кінцях тасьми і залишити запас ниток, щоб при пранні можна було розв'язати і послабити штору. Тому відрізати залишилися шнури можна.
Корисна порада
Якщо штора буде пошита з органзи або прозорого тюлю, то найкраще використовувати прозору капронову стрічку.