Як визначити вагу людини. нормальну вагу і зріст людини.

Вага людини - одна з найважливіших його фізичних характеристик. Адже як недолік ваги, так і його надлишок з часом призводить до проблем зі здоров'ям. Щоб правильно розрахувати оптимальну вагу людини, необхідно враховувати безліч різних чинників. Найголовніше - почати робити "роботи над помилками" в харчуванні та способі життя як можна швидше.
Вам знадобиться
  • Ваги, ростомір
Інструкція
1
Традиційний підхід при обчисленні ваги полягає у використанні загальноприйнятих співвідношень зросту і ваги. Існує таблиця, яка підказує, яку вагу є оптимальним для людини з тим чи іншим ростом. Зручність даної системи полягає в тому, що правильний вагу можна вирахувати дуже швидко. Є й ще більш спрощений підхід до обчислення нормальної ваги для людини за його зростанню. Це так звана формула Лоренца.
2
Спершу потрібно виміряти зріст (зробити це потрібно якомога точніше, бажано з використанням медичного ростоміра). Розрахунок оптимальної ваги за формулою Лоренца є найпростішим. Потрібно відняти від зростання людини в сантиметрах сотню і відняти від даного значення різниця (зростання в сантиметрах "мінус" 150), поділену на 2. Щоб спростити розрахунок оптимальної ваги і не помилитися в обчисленнях, можна скористатися спеціальними програмами . Інтерфейс однієї з них представлений на малюнку.
3
Ще один простий спосіб визначити свою ідеальну вагу - скористатися спеціальною таблицею співвідношення зросту і ваги. Перевага таких таблиць полягає в тому, що їх більша частина враховує ще й вік людини, що абсолютно не враховується у формулах. Користуватися такою таблицею досить легко - просто знайдіть потрібну вагу на перетині колонок віку і зростання, відповідних вашим реальним фізичним параметрам. Одна з таких таблиць наведена на зображенні.
Корисна порада
Описані в статті способи визначення ідеальної ваги підходять для більшості людей. Але вони зовсім не враховують особливості фізіології, мускулатури, способу життя і харчування. Повну картину вашого здоров'я і оптимальну вагу вам може надати тільки хороший діагност. Тому варто звернутися до лікаря за допомогою в даному питанні.
Знати масу власного тіла необхідно кожному. Для її визначення використовують ваги різної конструкції. Точність вимірювання цього показника, а також спосіб здійснення такого вимірювання залежить від типу ваг.
Інструкція
1
Не піддавайтеся на пропозиції виміряти масу тіла на вулиці за допомогою спеціального автомата. Точність буде невисокою хоча б з тієї причини, що вам доведеться вставати на майданчик автомата в одязі. Та й купити домашні ваги один раз вигідніше, ніж оплачувати кожен вимір.
2
Якщо домашніх ваг у вас ще немає, придбайте їх. Незалежно від типу, вони повинні мати верхню межу вимірювання, рівний 120 кг. Електронні ваги точніше механічних, але дорожче і вимагають періодичної зміни джерел живлення. Можна придбати і списані з поліклініки медичні коромислові ваги. Вони більші, але послужать оригінальною прикрасою інтер'єру.
3
Не ставте вимірювальний прилад у ванній кімнаті, якщо в інструкції прямо не сказано, що він на це розрахований.
4
Завжди зважуйтеся без важкої одягу і без взуття. Будь ваги в обов'язковому порядку встановіть на тверду підлогу, а не на килим.
5
Щоб зважитися на електронних вагах, просто включите їх, якщо вони не мають функції автоматичного включення, а потім встаньте на платформу. Дочекайтеся, поки свідчення не перестануть змінюватися, потім зійдіть з платформи. Вимкніть ваги, якщо вони не мають функції автоматичного відключення. При наявності у приладу кнопки установки на нуль перед виміром натисніть на неї за відсутності вантажу на платформі.
6
У механічних побутових ваг перед тим, як вставати на платформу, встановіть обертову шкалу на нуль регулятором. Потім встаньте на платформу, дочекайтеся заспокоєння диска, після чого зійдіть з неї.
7
Зважування на коромислові медичних вагах здійснюйте наступним чином. Розблокуйте рухливу систему за допомогою арреттіра, встановіть обидві гирі на нульовий розподіл і переконайтеся, що коромисло знаходиться в строго горизонтальному положенні, потім знову заблокуйте арреттір. Встаньте на платформу і попросіть помічника розблокувати арреттір і перемістити спочатку велику, а потім малу гирі за шкалою в такий стан, в якому коромисло буде знаходитися в строго горизонтальному положенні (у вагах є спеціальний покажчик, що дозволяє визначити, чи так це). Здійснювати вимірювання без помічника небажано, оскільки під час вимірювання не можна рухатися. Заблокуйте арреттір, зійдіть із платформи і прочитайте свідчення у грубого і точного шкалами.