Як завести дріжджове тісто. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

«Не червона хата кутами, красна пирогами» - хто не чув цю прислів'я? В давнину дівчину, яка не вміє ставити тісто , не брали заміж. Супермаркетів не було, а чоловіка роботящого годувати хто буде? Зараз, звичайно, подібних вимог до потенційної дружині не пред'являють, але все ж варто навчитися ставити дріжджове тісто і балувати своїх сімейних справжніми пирогами. Хоча б у свята.
Вам знадобиться
  • Борошно пшеничне вищого гатунку - 600 - 700 гр;
  • Маргарин - 100 гр;
  • Кефір - 300 - 400 мл;
  • Олія - 1 столова ложка;
  • Дріжджі пресовані - приблизно 2 столових ложки;
  • Молоко - 100 - 200 мл (загальна кількість рідини має дорівнювати половині літра
  • сюди входить кефір і молоко
  • використовується для розведення дріжджів);
  • Сіль
  • цукор ;
  • емальовану каструлю на 5 - 7 літрів;
  • Чисті бавовняні серветки або рушник;
Інструкція
1
Борошно просійте через сито. Це робиться для того, щоб борошно наситилася киснем, і тісто було більш пишним.
2
Розтопіть маргарин в каструлі, але не кип'ятіть. Додайте в розтоплений маргарин одну столову ложку солі і дві столові ложки цукру. Ретельно розмішайте. Після цього додайте столову ложку рослинної олії. Ще раз все перемішайте і злегка остудіть.
3
Додайте 400 - 450 мл кефіру. Замість кефіру можна використовувати кисле молоко, навіть несвіже. Перемішайте.
4
Тепер розведіть дріжджі. Для цього використовуйте достатньо містку ємність об'ємом 400 - 500 мл, так як дріжджі збільшуються в об'ємі дуже сільно.Подогрейте 100 - 200 мл молока. Температура молока не повинна бути вище 40 градусів, інакше дріжджі не піднімуться. Щоб визначити температуру молока, візьміть до уваги той факт, що температура людського тіла близько 37 градусів. Тобто палець, опущений в молоко, повинен відчувати тільки легке тепло або взагалі не відчувати ні тепла, ні холоду.
5
Додайте в молоко трохи цукру. Молоко повинно бути трохи солодкуватим. Розведіть дріжджі в теплому молоці. Ретельно розітріть, щоб не залишилося шматочків дріжджів. Поставте ємність з розведеними дріжджами в тепле, але не гаряче місце на 8 - 10 хвилин. Хороші, свіжі дріжджі схопляться вже через три - п'ять хвилин, і ви побачите на поверхні молока піну, що утворюється.
6
У каструлю з маргарином і кефіром висипте борошно, але не перемішуйте. Борошно має гіркою лежати на поверхні суміші кефіру і жіра.Сделайте в гірці поглиблення і влийте в цю ямку піднялися дріжджі. Перемішайте дріжджі спочатку з борошном, а вже потім піднімайте з дна розтоплений жир. Ні в якому разі не допускайте, щоб дріжджі спочатку перемішалися з маргарином. Жир обволікає дріжджі, і тісто може не піднятися.
7
Починайте замішувати тісто , намагайтеся, щоб ложка або веселка рухалися в одному напрямку, так тісто буде більш еластичним, а готовий виріб - пишним.На цьому етапі тісто консистенцією нагадує густу сметану. Не старайтесь загустити його: борошно набере вологу, і тісто стане щільніше. Закрийте каструлю чистим рушником і поставте в тепле місце підходити.
8
Приблизно через годину зробіть перший обминання. Перемішайте тісто рукою і залиште підходити ще на годину.
9
Через годину обімніть тісто в каструлі і викладіть на обробну дошку, присипану борошном. Запам'ятайте стару приказку «Тісто ручки любить». Не лінуйтеся, обминають тісто руками не менше п'яти хвилин, можна кілька разів підняти його і з силою кинути на обробну дошку. Так ви видалите з тіста зайвий вуглекислий газ. Готове тісто не прилипає до рук, пластичне, пружне. Натисніть на тісто пальцем, ямка повинна відразу ж ісчезнуть.Ваше тісто готово. З цієї кількості можна приготувати два пирога розміром із стандартний лист духової шафи.
Корисна порада
Готове тісто можна зберігати в холодильнику при температурі 4 - 6 градусів близько доби.